Aktualności

14 marzec 2020

PILNE AKTUALNE WIADOMOŚCI OD PROBOSZCZA

 

PILNE!!!

 

W najnowszym zarządzeniu ks. Biskupa /patrz obok/ zawiesza się wspólne odprawianie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i Różańca do odwołania!

W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową bardzo proszę o podporządkowanie się zaleceniom władz. Zarówno w domu jak i w świątyni.

Na Eucharystię niedzielną zapraszam /niestety/ tylko rodziny, które zamówiły intencje mszalne. Pozostałe osoby proszę, by korzystając z dyspensy danej przez Ks. Biskupa do niedzieli 29 marca brały udział w transmisjach Mszy Św. w telewizji i radiu. /Zachowujemy się tak samo jakbyśmy byli na Eucharystii – gesty i przyklęknięcia. Komunię Świętą przyjmujemy w sposób duchowy/.

Eucharystie w ciągu tygodnia /o ile nie zmienią się zalecenia/ będę sprawował według grafiku. Gdyby nakazano całkowity zakaz Mszy Św. z udziałem ludu, przyjęte intencje będę odprawiał sam. Rodziny proszę, by w tym czasie łączyły się ze mną we wspólnej modlitwie w domu.

Kościół w ciągu dnia będzie otwarty. Będzie możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Od dziś codziennie o godz.20.30 będę modlił się za naszą wspólnotę odmawiając różaniec. Zachęcam do tego również całe nasze rodziny. Niech to będzie wspólne wołanie w naszych domach, o oddalenie od nas i jak najmniejsze skutki działania epidemii w naszej Ojczyźnie i na świecie.

Wszystkie sprawy na bieżąco będą aktualizowane na naszej stronie internetowej /www.parafia-wisniew.pl/

 

Wszystkim życzę jedności, zainteresowania osobami starszymi mieszkającymi obok nas, wzajemnej troski i zdrowia. Niech nas wszystkich Bóg zachowa i nam błogosławi.

Bez kategorii