INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

30 MARZEC – 05 KWIECIEŃ 2020 r.

PONIEDZIAŁEK 30.03

8.00 + Jadwiga, Kazimierz i Włodzimierz Lipka, zm. z r. Lipków i Kamińskich.

WTOREK 31.03

8.00 + Paulina i Stanisław Łyszkiewicz.

ŚRODA 01.04

8.00 Za Parafian.

CZWARTEK 02.04

16.30 + Tadeusz, Sabina i Janina Pytkowscy.

17.00 + Marianna Ceran.

PIĄTEK 03.04    I PIĄTEK MIESIĄCA

17.00 + Jan Trąbiński.

SOBOTA 04.04   I SOBOTA MIESIĄCA

17.00 Wynagradzająca do Niepokalanego Serca Maryi.

NIEDZIELA 05.04 NIEDZIELA PALMOWA

9.00   + Henryka Wytrykowska /17r./, Stefania, Aleksandra, Kazimierz,

Stanisław i Jan Wytrykowscy, Zofia i Józef Gadaj.

11.30 + Za zm. polecanych w wypominkach.

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZENIE OBECNYCH NA EUCHARYSTII DO 5 OSÓB ZAPRASZAM NA NIĄ TYLKO NAJBLIŻSZĄ RODZINĘ.

POZOSTAŁE OSOBY PROSZĘ O KORZYSTANIE W NIEDZIELE Z MSZY ŚW. RADIOWYCH I TELEWIZYJNYCH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020 r.

 1. Ze względu na radykalne ograniczenie liczby uczestników Mszy Św. do 5 osób zapraszam na nie tylko osoby zamawiające intencje.
 2. Na stronie parafialnej /parafia-wisniew.pl/ w aktualnościach, znajdują się wszystkie wytyczne zarówno państwowe jak i Ks. Biskupa. Znajdziecie tam również linki o ewentualnych rekolekcjach przez internet lub w radio oraz o transmisjach Mszy Św.
 3. Przypominam, że nie będzie możliwości zorganizowania specjalnego dnia spowiedzi. Siedzę i służę codziennie od 16.00 do 17.00. Jest też wtedy ewentualna możliwość przyjęcia Komunii Św. Proszę, by właśnie tak postąpiły osoby obchodzące I Piątek, który przypada w tym tygodniu.
 4. Jednocześnie przypominam, że obowiązek spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do końca okresu wielkanocnego, a więc do Zesłania Ducha Św. Miejmy nadzieję, że sytuacja do tego momentu ulegnie stabilizacji.
 5. Ze względów bezpieczeństwa odwiedzin chorych przed świętami nie będzie. Zawsze jednak, kiedy trzeba będzie indywidualnie dotrzeć do chorego z posługą to służę i czekam na kontakt.
 6. Bardzo proszę o zapoznanie się z wytycznymi Ks. Biskupa odnośnie przeżywania Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.
 7. Już sygnalizuję, iż nie będzie w tym roku poświęceń pokarmów . Na stronie parafialnej pojawi się w tym tygodniu specjalna modlitwa błogosławieństwa pokarmów na waszym stole w Wielkanoc
 8. Codziennie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie od 9.00 do 17.00 a w niedziele po Mszy Św. o 11.30 do godz.15.00. Zachęcam, by choć przez krótką chwilę spotkać się z Jezusem Eucharystycznym.
 9. O przeżywaniu przez nas Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy poinformuję za tydzień. Wszystkim życzę zdrowia i Bożej łaski.

 

 

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2020 r.

 

 1. Przypominam o trwającym zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób. Niestety z tego powodu nie tylko nie możemy gromadzić się razem na Eucharystii, ale również na Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Na naszej stronie internetowej, oprócz aktualnych i bieżących spraw, które systematycznie przedstawiam, znajdziecie linki do Dróg Krzyżowych, w których można uczestniczyć online w telewizji, radio i internecie.
 2. Ponieważ nie ma możliwości, by odbyły się nasze rekolekcje wielkopostne bardzo proszę o zwrócenie uwagi na zamówione INTENCJE MSZALNE i godziny ich odprawiania.
 3. W kościele trwa od kilku dni ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Zachęcam do prywatnej adoracji i modlitwy o łaskę zdrowia dla nas wszystkich. W dni powszednie Adoracja od 9.00 do 17.00. W niedziele po sumie do godz.15.00.
 4. Ponieważ nie ma możliwości na normalne rozprowadzenie „Baranków wielkanocnych”, które otrzymała Parafia proszę, by osoby chętne skorzystały z tej możliwości poprzez zakup po Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele /z tyłu będzie stał stolik z puszką/ albo w salce parafialnej, która będzie otwarta w piątek i sobotę w godz. 9.00 – 17.00. Tam również będzie możliwość indywidualnego zakupu. Koszt 5 zł. Wspieramy dzieło Caritas.
 5. Przypominam, że w czasie trwania Adoracji w godz.16.00 – 17.00 jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Proszę jednocześnie, byście korzystali z tej posługi również w innych parafiach, gdzie takie adoracje trwają. Nie będzie możliwości na dzień dzisiejszy, by zorganizować specjalny dzień spowiedzi.
 6. Na naszej stronie internetowej znajdują się wskazówki dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 7. Bardzo proszę rodziców dzieci klas I, które rozpoczęły okres trzyletniego przygotowania do I Komunii Św. o przepracowanie z dzieckiem drugiego tematu i dopilnowanie wypełnienia ćwiczeń.
 8. Intencje Mszy Św.

WSZYSTKICH PROSZĘ O GORĄCĄ MODLITWĘ W DOMACH ZA NAS WSZYSTKICH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PILNE!!!

 

OD 16 MARCA W GODZ. 9.00 – 17.00 TRWAĆ BĘDZIE WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I MOŻLIWOŚĆ INDYWIDUALNEJ ADORACJI.

OD 16 DO 17 BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANNIA Z SAKRAMENTU POKUTY.

ZACHĘCAM RÓWNIEŻ DO SKORZYSTANIA Z REKOLEKCJI NA ANTENIE RADIA LUB INTERNETOWO

Urząd Gminy wraz z Parafią Jakubów organizują konkurs na „Najładniejszą palmę”. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia w gablocie i u ks. Proboszcza

W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową bardzo proszę o podporządkowanie się zaleceniom władz. Zarówno w domu jak i w świątyni.

Na Eucharystię niedzielną zapraszam /niestety/ tylko rodziny, które zamówiły intencje mszalne. Pozostałe osoby proszę, by korzystając z dyspensy danej przez Ks. Biskupa do niedzieli 29 marca brały udział w transmisjach Mszy Św. w telewizji i radiu. /Zachowujemy się tak samo jakbyśmy byli na Eucharystii – gesty i przyklęknięcia. Komunię Świętą przyjmujemy w sposób duchowy/.

Eucharystie w ciągu tygodnia /o ile nie zmienią się zalecenia/ będę sprawował według grafiku. Gdyby nakazano całkowity zakaz Mszy Św. z udziałem ludu, przyjęte intencje będę odprawiał sam. Rodziny proszę, by w tym czasie łączyły się ze mną we wspólnej modlitwie w domu.

Kościół w ciągu dnia będzie otwarty. Będzie możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Od dziś codziennie o godz.20.30 będę modlił się za naszą wspólnotę odmawiając różaniec. Zachęcam do tego również całe nasze rodziny. Niech to będzie wspólne wołanie w naszych domach, o oddalenie od nas i jak najmniejsze skutki działania epidemii w naszej Ojczyźnie i na świecie.

Wszystkie sprawy na bieżąco będą aktualizowane na naszej stronie internetowej /www.parafia-wisniew.pl/

 

Wszystkim życzę jedności, zainteresowania osobami starszymi mieszkającymi obok nas, wzajemnej troski i zdrowia. Niech nas wszystkich Bóg zachowa i nam błogosławi.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

08.03.2020 r.

1. Dziś po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc misjonarzom, prowadzona przez Dzieło Ad Gentes.

2. Po Mszy Św. o godz. 9 spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I Komunią Św.

3. Tak jak zapowiadałem, w przedsionku stoi pudło, do którego możemy wkładać ofiarowane artykuły żywnościowe i środki czystości. Jest to forma naszej wielkopostnej jałmużny. Przed świętami obdarujemy nimi najbardziej potrzebujących z Parafii.

4. W maju przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Dla uczczenia tej rocznicy chcielibyśmy zaproponować i zaprosić na Parafialny Przegląd Piosenki Religijnej. Odbył by on się w maju /o ile będą chętni/. Do udziału zapraszamy solistów niezależnie od wieku. Zgłoszenia wraz z wybraną piosenką można składać do Świąt Wielkanocnych.

5. Bardzo proszę mieszkańców Strzebuli o wywiezienie przyczepy z odpadami naturalnymi z cmentarza.

6. Intencje Mszy Świętych.

7. Modlitwa w intencji kobiet.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.03.2020 r.

 

Zapowiedzi

 

 1. W ostatnią środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki po Mszy Św. o godz.17 a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godz.11.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom prowadzoną prze Dzieło Pomocy Ad Gentes.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które przygotowują się do I Komunii Św. Przypominam o zaliczeniu formuły spowiedzi

 

 1. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Św. o 17.

 

 1. W sobotę o godz.10 próba parafialnej scholi.

 

 1. W tym tygodniu wypada wspomnienie św. Kazimierza, patrona naszego Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

 

 1. Tak jak było w ostatnim roku chcemy włączyć się jako wspólnota parafii w pomoc najbardziej potrzebującym w Parafii. Będzie to możliwość naszej Wielkopostnej Jałmużny. Od przyszłej niedzieli będzie można przynosić do przedsionka kościoła dary żywnościowe, z dłuższą datą spożycia. Przed świętami zostaną one przekazane w postaci paczek najbardziej potrzebującym rodzinom.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020 r.

1.W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Św. z posypaniem głów popiołem  o godz.9.00 i  17.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będziemy odprawiali w każdy piątek po Mszy Św. o godz.17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę   Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz.11.30. Zapraszam do czynnego włączania się w przeżywanie tego szczególnego czasu i udział w nabożeństwach pokutnych.

2. Dziś rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. W tym tygodniu wypada I Niedziela miesiąca. Zmianka różańcowa po nabożeństwie Gorzkich Żali.

4. Naszą scholę na spotkanie zapraszam 07 marca.

5. Dziękuję za ofiary na malowanie kościoła….

6. Dziękuję również za dzisiejsze ofiary na tacę na ogrzewanie kościoła.

7. Intencje Mszy Świętych.

8. Modlitwa za zmarłych….ś.p. Władysław Tafil.

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.02.2020 r.

 

 

 

 1. Dziękuję tym, którzy włączyli się w ubiegłotygodniową zbiórkę do puszki. Zebrano i przekazano 843 zł. Bóg zapłać.

 

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlić się będziemy zwłaszcza o trzeźwość w naszych rodzinach.

 

 1. Dziękuję za bezimienną ofiarę 100 zł na malowanie kościoła.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.02.2020 r.

 

 

 1. Dziś po Mszy Św. o godz.9.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

 

 1. We wtorek przypada 28 Światowy Dzień Chorego. Na Eucharystii o godz. 17 w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji chorych z naszych rodzin i Parafii.

 

 1. Dziękuję za bezimienną ofiarę 200 zł na rzecz Parafii.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OFIAROWANIE PAŃSKIE

02.02.2020 r.

 

 1. Dziś w święto Ofiarowania Pańskiego szczególną modlitwą i pomocą materialną obejmujemy zakony klauzurowe w naszej diecezji.

 

 1. Ogłoszenie o bezpłatnym badaniu wzroku w Dobrem w dn. 28.02 znajdziemy w gablocie.

 

 1. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza Św. o godz.17. Spowiedź od 16.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią Św.

          Po nim w sali parafialnej możliwość spotkania z krawcową.

 

 1. W ostatnim czasie doszło do pożaru w sąsiedniej Rządzy. Wyraziłem zgodę, by mieszkańcy Rządzy mogli zebrać w przyszłą niedzielę ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

 

 1. Dziękuję za ofiarę indywidualną 100 zł ….na malowanie naszego kościoła.

 

 1. Intencje Mszy Św.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020 r.

 

 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na ogrzewanie naszego kościoła.

 

 1. Dziś po raz pierwszy obchodzimy w kościele Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcam, by w dniu dzisiejszym znaleźć czas choć na chwilę lektury Słowa Bożego do każdego z nas.

 

 1. W tym tygodniu wypada I Sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy o godz.17.

 

 1. W niedzielę Ofiarowanie Pańskie – MB Gromnicznej. Poświęcenie świec na obu Eucharystiach.

 

 1. We wtorek zakończyłem wizytę duszpasterską w rodzinach naszej Parafii. Odwiedziłem 322 domy, a więc o 9 więcej niż w ubiegłym roku. Dziękuję za złożone ofiary na malowanie wnętrza naszego kościoła. Dziękuję za wszelką formę życzliwości, posiłki i przysłowiową szklankę wody. Zakończył się co prawda tydzień modlitw o jedność, ale my tę modlitwę winniśmy przedłużyć ze względu na wiele zatargów, kłótni i sporów w naszych rodzinach i sąsiedztwie. Warto też zaznaczyć, że powoli, ale systematycznie zbliżamy się do 1200 osób w Parafii.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA ZWYKŁA
19.01.2020 r.

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam, by w naszych indywidualnych modlitwach pamiętać o wezwaniu o jedność podzielonego chrześcijaństwa.

2. W tym tygodniu kończy się wizyta duszpasterska w naszych domach. W poniedziałek od godz. 9 chcę odwiedzić mieszkańców Pokrzywnika, Strzebuli i Nartu a we wtorek od 9 mieszkańców Turku i Żebrówki.
Jeśli jakaś rodzina z różnych przyczyn nie mogła mnie przyjąć a chciałaby to uczynić, zapraszam by umówić się indywidualnie w zakrystii. Podsumowanie kolędy w przyszłą niedzielę.

3. W sobotę zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Na godz.10 grupę 2, a na 11 grupę 1.  Przynosimy ze sobą długopisy.

4. W tym tygodniu dzień babci i dziadka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych seniorach.

5. W czwartek 23 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie
Bł. Wincentego Lewoniuka i jego towarzyszy – Męczenników Podlaskich. Eucharystia w tym dniu o godz.17.

6. W przyszłą niedzielę po raz pierwszy będziemy obchodzili w Kościele Powszechnym ustanowioną przez Papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Ma ona zachęcić chrześcijan do systematycznej lektury Słowa Bożego w naszym życiu.

7. Intencje Mszy Świętych.

8. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CHRZEST PAŃSKI
13.01.2020 r.

1. Dziś bezpośrednio po Mszy Św. o godz.9 spotkanie z dziećmi przed I Komunią Świętą.

2. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
poniedziałek od 9.00 – Adamów, od 13.00 – Kol. Ujazdów.
wtorek od 9.00 – Wiśniew od Turku do p. Kaczorek.
środa od 9.00 – Wiśniew od Woli Polskiej do p. Nojszewskich.
czwartek od 9.00 – Wólka Mlęcka i Gęsianka.
piątek od 9.00 – Wola Polska.
sobota od 9.00 – Zimnowoda, Garczyn Duży i Garczyn Mały.
Dziękuję za ofiary składane w czasie wizyty kolędowej na malowanie wnętrza naszego kościoła.

3. W tym tygodniu od 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam, by do naszych indywidualnych modlitw dołączyć prośbę o tak potrzebną jedność między nami.

4. Informuję narzeczonych, którzy nie mają jeszcze nauk przedmałżeńskich, iż w naszym dekanacie będą one przeprowadzone w dniach 22-23 luty oraz 29 luty – 01 marca w Grębkowie.
Ilość miejsc jest ograniczona. Ewentualny kontakt do zapisów dostępny w zakrystii.

5. Intencje Mszy Świętych.

6. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU
05.01.2020 r.

1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Św. o 9.00 i 11.30. Na obu Mszach poświęcenie kredy i kadzidła.
Taca w tym dniu przeznaczona jest na Misje Święte.
Po Mszy Św. o godz.9.00 zapraszam na jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci i młodzież naszej Parafii.

2. Wizytę duszpasterską chciałbym rozpocząć od 07 stycznia. Niech będzie to wspólna nasza modlitwa o tak potrzebne łaski dla naszych rodzin. Proszę, by dzieci i młodzież przygotowały zeszyty z katechezy. Przychodzę z Bożym błogosławieństwem i modlitwą w waszej intencji. Będzie również możliwość zamówienia Eucharystii na 2020 rok. Proszę o zatroszczenie się o dowóz księdza oraz odprowadzanie kapłana do następnego sąsiada. Grafik szczegółowy będzie dostępny na naszej stronie internetowej oraz w gablocie.
W tym tygodniu odwiedzę: wtorek od 9 – Kamionka
środa od 9 – Mlęcin do szkoły
czwartek od 9 – Mlęcin od szkoły
piątek od 9 – Czarnogłów
sobota od 9 – Wólka Czarnogłowska
W tym roku ofiary składane na tacę będą przeznaczone na malowanie kościoła w środku. Chcę zasygnalizować, że do wszelkich prac zaplanowanych na ten rok podchodzimy bez żadnych zadłużeń.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią Świętą.

4. Intencje Mszy Świętych.

5. Modlitwa do św. Michała Archanioła

WIZYTA DUSZPASTERSKA
2020 r.

1. WTOREK 07.01 OD 9.00 – KAMIONKA
2. ŚRODA 08.01 OD 9.00 – MLĘCIN DO SZKOŁY
3. CZWARTEK 09.01 OD 9.00 – MLĘCIN OD SZKOŁY
4. PIĄTEK 10.01 OD 9.00 – CZARNOGŁÓW
5. SOBOTA 11.01 OD 9.00 – WÓLKA CZARNOGŁOWSKA
6. PONIEDZIAŁEK 13.01 OD 9.00 – ADAMÓW
OD 13.00 – KOL. UJAZDÓW
7. WTOREK 14.01 OD 9.00 – WIŚNIEW DO P. KACZOREK
8. ŚRODA 15.01 OD. 9.00 – WIŚNIEW DO P. NOJSZEWSKICH
9. CZWARTEK 16.01 OD. 9.00 – WÓLKA MLĘCKA I GĘSIANKA
10. PIĄTEK 17.01 OD 9.00 – WOLA POLSKA
11. SOBOTA 18.01 OD 9.00 – ZIMNOWODA, GARCZYN DUŻY I GARCZYN MAŁY
12. PONIEDZIAŁEK 20.01 OD 9.00 – POKRZYWNIK, NART, STRZEBULA
13. WTOREK 21.01 OD 9.00 – TUREK, ŻEBRÓWKA

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29.12.2019 r.

1. Bardzo dziękuję p. Ratuskim i p. Joannie za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej i żłóbka. Dziękuję za choinki rodzinom Komuda i Matak.

2. We wtorek o godz. 17 zapraszam na Mszę Św. i adorację Najświętszego Sakramentu z racji zakończenia roku kalendarzowego.

3. W środę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.        Msze Święte o godz. 9 i 11.30.

4. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca.
Msze Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz.17. Spowiedź od godz.16.30.

5. W przyszłą niedzielę 05 stycznia po Mszy Świętej o godz.9 zapraszam Radę Parafialną na opłatek na plebanii.

6. Informuję , iż z wizytą kolędową ruszę od 07 stycznia.
Grafik podam w przyszłą niedzielę.

7. Intencje Mszy Świętych.

8. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ADWENTU

22.12.2019 r.

 

 

 1. Kończy się czas Adwentu. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Niech przy naszych spotkaniach przy stole wigilijnym nie zabraknie wspólnej modlitwy i czytania fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa.O  zapraszam na Pasterkę sprawowaną w intencji parafian. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt Msze Św. o 9.00 i 11.30.

 

 1. W sobotę na godz.10 zapraszam na próbę przed jasełkami. Zapraszam również naszą scholę.

 

 1. W sobotę 28 grudnia po Mszy Świętej o godz.17 zapraszam do sali parafialnej na spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie nasze koła różańcowe.

 

 1. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Modlić się będziemy o uświęcenie naszych rodzin.

 

 1. Dziękuję za ubiegłotygodniową zbiórkę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 777 zł i 66 groszy. Bóg zapłać.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU
15.12.2019 r.

1. Dziękuję tym wszystkim, którzy skorzystali z daru rekolekcji adwentowych. Chorych naszej parafii z posługą duszpasterską chciałbym odwiedzić w najbliższy czwartek od godz.9.
Można jeszcze dzisiaj zgłosić ich w zakrystii.

2. Dziś po Mszach Świętych przełożona z ostatniej niedzieli zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. W tym tygodniu w środę i sobotę ostatnie Roraty.
Msze Św. o godz.8.00.

4. Intencje Mszy Świętych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU
08.12.2019 r.

1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje adwentowe. Proszę o
umożliwienie uczestnictwa w nich osobom starszym i dzieciom.
Msze Św. w poniedziałek i wtorek o 10, 15 /ze szczególnym
udziałem dzieci/ oraz o 17.
Spowiedź w poniedziałek i wtorek.

2. W zakrystii do następnej niedzieli włącznie można zgłaszać
chorych, by i oni mogli dobrze przygotować się do przeżywania
świąt Bożego Narodzenia.

3. Dziś przypada XIX Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ze
względu na rekolekcje zbiórka ofiar do puszek w przyszłą niedzielę.

4. Po raz 26 rozpoczęła się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy
Dzieciom, w którą tradycyjnie włącza się Caritas Diecezji
Siedleckiej. Zakupując świece pomagamy w dożywianiu dzieci.
Otrzymaliśmy do rozprowadzenia świece w cenie 5, 15 i 20 zł.
Do nabycia w zakrystii.

5. Dziękuję za ofiary na rzecz parafii…

6. Intencje Mszy Świętych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
01.12.2019 r.

1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu, oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w świętach Bożego Narodzenia. W środy i soboty Adwentu o godz.8 zapraszam na roraty – Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny.

2. W zakrystii przyjmuję zgłoszenia chorych, których chciałbym odwiedzić po III Niedzieli Adwentu z posługą sakramentalną.
3. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze przygotowanie do świąt przez czas rekolekcji adwentowych. Potrwają one do wtorku. Msze Święte w poniedziałek i wtorek o 10, 15 /ze szczególnym udziałem dzieci/ i 17. Spowiedź w poniedziałek i wtorek na wszystkich Mszach Świętych.
Na Mszy Świętej o godz.9 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. Bardzo proszę mieszkańców Mlęcina o pilne wywiezienie wozu z odpadami naturalnymi z cmentarza.
5. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza Święta o godz.17.
Spowiedź od 16.30.

6. Modlitwa o dobre przeżycie rekolekcji.