INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

19 – 25 SIERPIEŃ 2019 r.

PONIEDZIAŁEK 19.08
8.00 +Mieczysław, Ewa, Konstanty i Wacław Krypscy.

WTOREK 20.08
18.00 +Roman Szczęsny /9r./, zm. z r. Szczęsnych i Kamińskich,
ks. Sławomir.

ŚRODA 21.08
8.00 +Za zm. z r. Ratuskich i Nowaków.

CZWARTEK 22.08
18.00 +Henryk i Czesława Krasnodębscy, Helena Olasek, zm. z r. Knapiów.

PIĄTEK 23.08
18.00 +Antoni, Czesław i Piotr Abramowscy.

SOBOTA 24.08
17.30 +Renisława, Edmund, Mieczysław i Roman Czyżewscy, Stanisława i Czesław Gadaj.
18.00 +Za zm. z r. Świderskich.

NIEDZIELA 25.08
9.00 +Jan, Genowefa i Władysław Leszczyńscy, Janina i Mieczysław Czyżewscy.
11.30 +Tomasz Pokora /14r./.
11.30 /poza parafią/ +Lucyna, Krystyna i Józef Buga, Leokadia, Stanisław i Tadeusz Tyburcy.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18.08.2019 r.

1. Od ok. tygodnia stoi przy płocie organistówki podstawiony przez PCK kontener na stare ubrania. Możemy w ten sposób podzielić się tym, co nam się już nie przydaje z bardziej potrzebującymi.

2. Za tydzień Dożynki Gminne w Aleksandrowie. Początek Mszą Św. o godz. 12 w Jakubowie.

3. Informuję, iż zamówiliśmy nowy pomnik dla pochowanego na naszym cmentarzu długoletniego proboszcza ks. Tymoteusza Urbańskiego. Będzie to jednocześnie nasz hołd oddany wszystkim zmarłym proboszczom naszej Parafii.
Do tego co Rada Parafialna zebrała w kweście w Dzień Zaduszny dołożymy z kasy parafialnej.

4. Zbliża się nasz odpust na cmentarzu 26 sierpnia /poniedziałek godz.18/. Bardzo proszę o zrobienie w tym tygodniu porządku na cmentarzu a tam gdzie trzeba wycięcie trawy i chwastów.

5. Intencje Mszy Świętych.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
11.08.2019 r.

1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w tak życzliwe przyjęcie na odpoczynek w Mlęcinie pielgrzymów z diecezji łomżyńskiej.

2. Dziś w Gęsiance o godz.18 uroczystości rocznicowe ku czci pomordowanych mieszkańców.

3. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Msze Św. o 9.00 i 11.30. Poświęcenie ziół i kwiatów na obu Eucharystiach.
Odpusty w głównych sanktuariach maryjnych naszej diecezji w Kodniu i Leśnej Podlaskiej.

4. Ogłoszenie z Sekretariatu Episkopatu Polski.

5. Dziękuję za ofiary na rzecz Parafii…

6. Intencje Mszy Św.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
04.08.2019 r.

Zapowiedzi
1. Dziś I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa po Mszy Św. o 11.30.

2. W ostatnim tygodniu zamontowaliśmy przy kościele podjazd dla wózków z blachy nierdzewnej. Koszt to 700 zł.

3. Dziękuję za ofiary składane przy poświęceniu pojazdów. Przekazaliśmy przez to na dzieło misyjne ponad 1000 zł.

4. Tylko do wtorku do godz.14 można jeszcze zwozić do organistówki zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jako pomoc w dziele misyjnym.

5. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msza Św. o godz.18.

6. Od jutra do soboty włącznie będzie mnie zastępował ks. Mariusz Świder.

7. Intencje Mszy Świętych.

8. Modlitwa w intencji pielgrzymów.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
28.07.2019 r.

ZAPOWIEDZI

1. Dziś po obu Mszach Św. poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji kierowców z racji zakończenia Tygodnia Św. Krzysztofa. Ja ze swojej strony chcę bardzo podziękować za wszystkie życzenia i oznaki życzliwości.

2. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Eucharystia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz.18. Spowiedź od 17.30.

3. Tak jak zapowiadałem w najbliższą niedzielę między 10.20 a 10.40 będziemy w Mlęcinie gościc pielgrzymów z diecezji łomżyńskiej. Bardzo proszę o przygotowanie im tradycyjnego poczęstunku na postoju w naszej parafii.

4. Do 6 sierpnia można jeszcze gromadzic przy organistówce zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

5. Intencje Mszy Świętych.

6. Modlitwa w intencji pielgrzymów.