INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

23 – 29 LISTOPAD 2020 r.

PONIEDZIAŁEK 23.11

17.00 +Aleksander, Marianna i Czesława Ratuscy, Katarzyna i Wojciech, zm. z r. Rogala, Zofia Dąbrowska.

 

WTOREK 24.11

17.00 Dziękczynno-błagalna w 18 r. ur. Michała.

 

ŚRODA 25.11

8.00 Za Parafian.

 

CZWARTEK 26.11

16.30 +Marianna Ratuska /30 dz./

17.00 +Zofia Szelest /6r/, Eugeniusz, Jan i Janina Kania, Zdzisław Kupiec.

 

PIĄTEK 27.11

16.30 Dziękczynno-błagalna w 23 r. ślubu Anety i Adama.

17.00 +Jerzy, Edward, Mieczysław i Zofia Guzowscy.

 

SOBOTA 28.11

16.30 +Jerzy Komuda, Barbara Szatańska, Roman Komuda, Zdzisław i Stanisław Buga, Stefania Sokołowska.

17.00 +Wacław i Genowefa Poławscy.

 

NIEDZIELA 29.11

9.00 +Janina, Danuta, Andrzej i Kazimierz Lepiarscy, Zofia Olesińska.

11.30 +Franciszek Wojciechowski /r/, Anastazja, Jan, Julianna i Teodozja Wysocka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

22.11.2020 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu. Za tydzień poinformuję o decyzji w sprawie możliwości przeprowadzenia rekolekcji adwentowych.

 

 1. Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny. Ze względów epidemiologicznych musimy zmienić sposób ich dystrybucji. Będą dostępne w kościele przy wejściu na chór godzinę przed każdą Mszą Św. i po Eucharystii. Bardzo proszę, by zainteresować się sąsiadami, osobami starszymi i ewentualnie nabyć opłatki dla nich i swoich najbliższych. Przy okazji będzie można tradycyjnie włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zakupując świece Caritas w cenie 5, 10 i 15 zł. Świece będą dostępne od przyszłej niedzieli.

 

 1. Informuję, iż ze względu na obniżoną temperaturę zewnętrzną oraz na przeprowadzony remont naszych ścian, na 6 godzin dziennie włączane jest nasze ogrzewanie.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa za zmarłych …śp. Przemysław Zalewski z Wólki Czarnogłowskiej i Piotr Chudek z Woli Polskiej.

 

 1. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.11.2020 r.

 1. Trzecia niedziela listopada to ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II – „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych”Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

 

 1. Jeszcze raz przypominam, by zajmować tylko wyznaczone miejsca i zakrywać nos i usta.

 

 1. Komunikat Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY              w sprawie pomocy Ojcom Oblatów w Kodniu                                                                                                                                                                                Drodzy Diecezjanie, w nocy z 11 na 12 listopada br. na skutek pożaru uległa zniszczeniu znaczna część kompleksu Domu Pielgrzyma prowadzonego przez Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej przy Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu.Ogień strawił poddasze oraz najwyższe piętro, na którym znajdowały się pokoje gościnne. Uszkodzeniu uległy również niższe kondygnacje, na których mieściły się sale konferencyjne oraz stołówka dla pielgrzymów.Jako wspólnota diecezjalna, dla której Kodeń stanowi ważne miejsce na pielgrzymkowej i duchowej mapie Diecezji Siedleckiej, pragniemy otoczyć Stróżów Kodeńskiego Sanktuarium naszą modlitwą i pospieszyć im z konkretną braterską pomocą.Zachęcam i proszę wszystkich wiernych, szczególnie tych, którym bliskie jest to miejsce, o materialne wsparcie dzieła odbudowy Domu Pielgrzyma.Osobiste, dobrowolne wpłaty można przekazywać na specjalny rachunek bankowy Ojców Oblatów: Bank Pekao SA oddział w Białej Podlaskiej
  38 1240 2177 1111 0010 6854 7667
  z dopiskiem „Na odbudowę Domu Pielgrzyma”

 

Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłaći z serca błogosławię

 

 

BISKUP SIEDLECKI

 

 1. dz. 934/2020

Siedlce, dnia 13 listopada 2020 r.

________________________________

Powyższy komunikat należy przekazać do wiadomości wiernym, zarówno podczas sprawowanych Mszy św. w dniu 15 listopada br., jak również umieścić je w gablotach parafialnych i na stronie internetowej parafii.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.11.2020 r.

 1. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami na tę chwilę może w naszym kościele modlić się jednocześnie 25 osób. Bardzo proszę o dostosowanie się do zaleceń, zakrywanie ust i nosa i siadanie w wyznaczonych miejscach.

2. Zachęcam do uczestnictwa w Eucharystiach w dni powszednie, kiedy osób obecnych jest mniej. Proszę, by pierwszeństwo w uczestnictwie we Mszy Św. mieli ofiarodawcy intencji. Sygnalizuję równocześnie, że wszystkie zamówione intencje będą odprawione nawet przy całkowitym naszym zamknięciu. Wszystkich, zwłaszcza starszych zachęcam do uczestnictwa we Mszy Św. za pomocą radia i telewizji.

3. W środę przypada święto Niepodległości. Zachęcam do wywieszenia flag państwowych. Msza Św. w tym dniu o godz.8.00.

4. Przypominam, że zgodnie z dekretem Papieża Franciszka przez cały miesiąc listopad można ofiarowywać odpusty za zmarłych.

5. Dziś o godz. 13 poświęcenie na cmentarzu nowych nagrobków. Zainteresowani gromadzą się przy ołtarzu.

6. Intencje Mszy Świętych.

7. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2020 r.

 1. Decyzją władz od soboty 31 października do poniedziałku 02 listopada włącznie nasze cmentarze muszą pozostać zamknięte. Zachęcam do modlitwy za zmarłych w domach i kościele. Z racji zamknięcia cmentarza poświęcenie nowych pomników /o ile nic się nie zmieni/ nastąpi w przyszłą niedzielę 08 listopada po Mszy Św. o godz.11.30 i różańcu w kościele. /ok. godz.13/
 1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz. 9.00 i 17.00
 2. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych, których polecamy w wypominkach. Od 02 do 08 listopada włącznie będziemy modlić się w kościele za zmarłych i odmawiać za nich różaniec.

02 listopad – Wiśniew, Turek, Nart, Żebrówka

03 listopad – Mlęcin, Adamów, Kamionka

04 listopad – Wola Polska, Wólka Mlęcka, Gęsianka, Kol. Ujazdów

05 listopad – Czarnogłów, Wólka Czarnogłowska, Strzebula, Pokrzywnik

06 listopad – Zimnowoda, Garczyn Mały, Garczyn Duży

07 listopad – Rządza, spoza parafii, kartki bez adresu

08 listopad – Za zm. Proboszczów, Organistów i Dobrodziejów Parafii

 1. Przypominam, że dekretem Papieża Franciszka, w tym roku przez cały miesiąc listopad możemy ofiarowywać nasze odpusty za zmarłych.
 2. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Msze Św. o godz.17. Spowiedź od 16.30.
 3. Z racji na niepewną sytuację epidemiologiczną o spotkaniu rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. poinformujemy indywidualnie. Wstępnie ze względu na ograniczenia ilościowe planuję to na sobotę na godz.17.00.
 4. Bardzo proszę mieszkańców Wiśniewa od strony szkoły o wywiezienie przyczepy z odpadami naturalnymi z cmentarza.
 5. Bardzo proszę o modlitwę w naszych rodzinach o oddalenie od nas pandemii, o łaskę zdrowia, bo coraz więcej osób wśród nas choruje oraz o ład moralny i pokój w naszej Ojczyźnie.
 6. Do chwili ustania pandemii Msza Św. sobotnia będzie odprawiana z liturgii niedzielnej.
 7. Intencje Mszy Św.
 8. Modlitwa za zmarłych …śp. Marianna Ratuska.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.10.2020 r.

 

 1. Bardzo proszę o stosowanie się do obecnych obostrzeń. Zakrywamy nos i usta oraz zajmujemy tylko wyznaczone miejsca. W środku kościoła może przebywać do 55 osób.
 2. Penitencjarnia Apostolska przekazała, że papież Franciszek na cały miesiąc listopad wydłużył możliwość uzyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. Do tej pory były to dni od 1 do 8 listopada. Prezydium Episkopatu Polski w porozumieniu z rządem apelują, by rozłożyć w czasie nasze wizyty na cmentarzach. Jest to wyraz troski o innych i siebie.
 1. Na tę chwilę zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza nie będą odbywać się procesje między kościołem a cmentarzem. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach będzie odmawiany w kościele po Mszy za zmarłych a potem będzie następowało indywidualne nawiedzenie cmentarza.
 2. 01 listopada Msze Św. o 9.00 i 11.30. W tym dniu o 12.45 na cmentarzu odbędzie się procesja żałobna, w której przejdzie tylko asysta z księdzem. Wszystkich proszę o pozostanie przy grobach. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników. 02 listopada Msze Św. o 9.00 i 17.00. Nie będzie procesji dookoła kościoła z rana jak dotychczas.
 3. Proszę, by śledzić na bieżąco zalecenia władz odnośnie przeżywania 01 listopada. Będę na bieżąco informował o zmianach na stronie parafialnej i w gablocie zewnętrznej.
 4. Dziś jak zapowiadałem zbiórka ofiar do puszek na leczenie Konrada przeprowadzana przez Fundację Bożydar.
 5. Intencje Mszy Świętych.
 6. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020 r.

 

 1. Bardzo dziękuję za ubiegłotygodniowe ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji Dnia Papieskiego. Zebraliśmy 927 zł.

 

 1. Od wczoraj zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów także i u nas obowiązują ograniczenia liczby uczestników Eucharystii. Bardzo proszę, by siadać na zaznaczonych miejscach. Pozostałe osoby stojące zachowują dystans 1,5 metra. Wszystkich obowiązują maseczki.

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę z racji dnia misyjnego. Przypominam, że taca wystawiona jest na stoliku przy gazetach. Za wszystko dziękuję.

 

 1. Kartki wypominkowe leżą na bocznych ołtarzach. Proszę o wpisywanie miejscowości zamieszkania.

 

 1. Zwróciła się do nas Fundacja Bożydar z Sulejówka z prośbą o zgodę na przeprowadzenie przy kościele zbiórki do puszek na leczenie bardzo ciężko poparzonego 15-letniego Konrada / III stopień/. Chłopiec ma poparzenia szyi, klatki piersiowej, brzucha oraz amputowane palce lewej ręki. Wychowuje go samotnie matka, która zajmuje się jego czwórką rodzeństwa. Nie mają najmniejszej szansy na zebranie samodzielne na rehabilitację. Zgodę i potwierdzenie działalności tej Fundacji wydała również Kuria Warszawsko – Praska. Wyraziłem zgodę. Zbiórka przy kościele w przyszłą niedzielę.

 

 1. Bardzo proszę, by w tym coraz trudniejszym okresie drugiej fali pandemii interesować się osobami starszymi i potrzebującymi pomocy.

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz Parafii…

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w związku z wprowadzeniem w Polsce nowych obostrzeń sanitarnych

Mając na uwadze zwiększającą się gwałtownie liczbę zakażeń koronawirusem i wprowadzone przez władze państwowe nowe obostrzenia sanitarne, dotyczące również udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 października
2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
 Dz. U. z 2020 poz. 1829), a także w oparciu o Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 16 października br. niniejszym informuję, że:

 1. Od dnia 17 października br. na mocy powyższego Rozporządzenia § 1 p. 6 b zostaje wprowadzony przepis, że „zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku, gdy zgromadzenie odbywa się:

1) w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 4 m2 powierzchni w obszarze żółtym albo 1 osoba na 7 m2 powierzchni w obszarze czerwonym, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu, oraz że uczestnicy realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 27 ust. 1 z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny;

2) na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 27 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.”

W związku z powyższymi ograniczeniami, jak również mając na uwadze dobro duchowe wiernych, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam – do odwołania – ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej i osobom przebywającym na jej terenie.

 1. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane nie jest grzechem. Jednocześnie zobowiązuję osoby korzystające z dyspensy do trwania na osobistej i rodzinnej modlitwie ze wspólnotą Kościoła poprzez uczestniczenie we Mszy św. transmitowanej w radiu, telewizji lub internecie. Zachęcam – przy zachowaniu roztropności i wszystkich zaleceń sanitarnych – do udziału w Eucharystii
  w dni powszednie, kiedy gromadzi się zazwyczaj mniejsza ilość wiernych niż w niedzielę.

 2. Przypominam, o zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz o obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic zakrywających nos i usta. Maseczek lub przyłbic winni używać wszyscy przebywający w przestrzeni wspólnej budynków kościelnych i parafialnych, zarówno duchowni jak i świeccy, w czasie liturgii i poza nią. Wyjątek dotyczy tylko kapłana, który przewodniczy liturgii, lektora i psalmisty w momentach czytania lub śpiewu.

 3. Podczas każdej liturgii należy umożliwić wiernym przyjęcie Komunii Świętej zarówno do ust, jak i na rękę. Nie wolno zmuszać wiernych do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, jak również nie wolno pozbawiać wiernych możliwości przyjęcia Komunii Świętej na rękę, jeżeli o to proszą. Za każdym razem należy wyraźnie ogłosić porządek przyjmowania Komunii Świętej. Jeśli obecny jest jeden szafarz, komunikuje on najpierw rząd przyjmujących na rękę, a następnie rząd przyjmujących do ust. Jeśli jest większa liczba szafarzy, wówczas każdy z nich komunikuje w oddzielnym rzędzie. Kapłan lub inny szafarz rozdający Komunię Świętą winien bezpośrednio przed tą czynnością zdezynfekować ręce, podczas niej mieć nałożoną maseczkę, a po zakończeniu obmyć palce w vasculum i powtórnie zdezynfekować ręce.

 4. W kwestii sakramentu pokuty przypominam, że właściwym miejscem jego sprawowania jest konfesjonał, jednakże z uzasadnionej przyczyny spowiedź może się odbyć także poza konfesjonałem (kan. 964 § 3 KPK). W obecnych warunkach można sprawować ten sakrament np. w kościele, w kaplicy, w zakrystii lub w innym godnym miejscu, pozwalającym na zachowanie prywatności i większej odległości między penitentem
  a spowiednikiem. Nie można jednak spowiadać w mieszkaniach duchownych. Jeśli spowiedź odbywa się w konfesjonale, należy zabezpieczyć kratki folią, która ma być często zmieniana lub dezynfekowana.

 5. Mając na uwadze bezpieczeństwo kapłanów i wiernych zalecam, aby na czas, gdy parafie znajdują się w obszarze objętym strefą czerwoną, zostały zawieszone spotkania wszystkich grup parafialnych, odbywające się w salkach duszpasterskich.

 6. Informacje dotyczące organizowania na cmentarzach nabożeństw czy liturgii w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zostaną podane w odrębnym komunikacie.

Bardzo proszę – w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych osób – o przyjęcie ze zrozumieniem powyższych zaleceń. Proszę jednocześnie o ufną modlitwę, szczególnie przez przyczynę Matki Bożej Różańcowej i naszych Błogosławionych Męczenników z Pratulina, o powrót do zdrowia kapłanów oraz wiernych naszej diecezji zakażonych koronawirusem, o radość nieba dla zmarłych i pociechę dla ich najbliższych, a także o siły fizyczne i duchowe dla wszystkich, którzy poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej, a zwłaszcza dla pracowników służby zdrowia. Niech nadal w naszych kościołach, po każdej Mszy św., zanoszona będzie błagalna Suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nieśmiertelny…”, a do modlitwy wiernych zostanie dołączone wezwanie o ustanie epidemii.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

L. dz. 881/2020

Siedlce, dnia 17 października 2020 r.

________________________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020 r.

 

 

 1. Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski wyrażając wdzięczność Bogu za dar życia i posługi Św. Jana Pawła II. Po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające zdolną młodzież z ubogich rodzin.
 2. W środę o godz. 17.00 młodzież z naszej Parafii, z rąk Ks. Biskupa Grzegorza przyjmie sakrament bierzmowania. Młodzież wraz ze świadkami gromadzi się o godz. 16.30. W tym dniu Msza Św. za Parafian o godz.8.00. Na różaniec odmawiany w tym dniu za naszych nauczycieli i wychowawców zapraszam na godz.16.00.
 1. Dziękuję rodzicom naszych kandydatów do bierzmowania za ufundowaną nową wykładzinę w prezbiterium oraz wszystkie nowe żarówki na kościele. Dziękuję również tym rodzicom naszych kandydatów, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i sprzątnęli otoczenie kościoła.
 2. Dziękuję p. Witowskiemu za ofiarowane nowe miotły.
 3. W ostatnim tygodniu ofiary na rzecz Parafii złożyli…
 4. W związku z taką dynamiką rozwoju pandemii bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń noszenia zakrycia nosa i ust w przestrzeni publicznej.
 5. Intencje Mszy Świętych.
 6. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10.2020 r.

 

ZAPOWIEDZI

PAULINA GRYZ, panna z Kol. Stanisławów, Parafia Stanisławów i

RADOSŁAW GAŁĄZKA, kawaler z Wiśniewa, Parafia tutejsza. /3/

 

 1. Od jutra Nowenną do Ducha Świętego rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Udział w niej jest obowiązkowy. Jutro po różańcu spotkanie i próba.
 2. Dziękuję rodzicom naszych kandydatów z gr. 1 za sprzątnięcie kościoła po jego remoncie. Bardzo dziękuję p. Wojciechowi i jego ekipie za tak dokładną i dobrą pracę. Jak wielki był to wysiłek niech świadczy fakt użycia prawie pół tony Cekolu na wyrównanie ścian. Do tego doszło malowanie i uszczelnianie posadzki i ścian. Mamy skończone odnowienie chóru łącznie z przedsionkiem tam prowadzącym, obie nawy boczne oraz tył kościoła. Pozostała część będzie odnowiona w przyszłym roku po Wielkanocy.
 3. Dziękuję za wasze ofiary złożone w ostatnim tygodniu na odnowę kościoła…
 4. Bardzo dziękuję za wywiezienie przyczepy z odpadami z cmentarza.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia w związku z przeżywanym XX Dniem Papieskim.
 6. Przypominam, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. o godz.17 a w niedziele po Mszy Św. o godz.11.30. Tych, którzy nie mogą modlić się z nami zachęcam do modlitwy w domu.
 7. W sobotę na godz. 10 zapraszam na spotkanie w kościele kandydatów do sakramentu bierzmowania. W tym dniu nowennę odmówimy na zakończenie spotkania.
 8. Intencje Mszy Świętych.
 9. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020 r.

Zapowiedzi:

PAULINA GRYZ, panna z Kol. Stanisławów, Parafia Stanisławów i

RADOSŁAW GAŁĄZKA, kawaler z Wiśniewa, Parafia tutejsza. /2/

 1. Dziękuję za ofiary i modlitwę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.

 

 1. Informuję, iż w ubiegłotygodniowej zbiórce do puszek na Grób Pański w Jerozolimie zebraliśmy i przekazano 710 zł.

 

 1. Bardzo proszę, by mieszkańcy Turku wywieźli przyczepę z odpadami naturalnymi z cmentarza.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam na wspólną modlitwę różańcową po Mszy Świętej o godz.17.00.

W czwartek 01.10 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

 1. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Msza Św. o godz.17.00. Spowiedź od 16.30.

 

 1. W sobotę na godz. 10 zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania z grupy 1 do pomocy przy sprzątaniu kościoła po malowaniu.

 

 1. Trwa nasz remont. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na ten cel…

 

 1. Modlitwa za zmarłych.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła.