INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

01 – 07 czerwiec 2020 r.

PONIEDZIAŁEK 01.06         ŚWIĘTO MATKI KOŚCIOŁA

18.00 +Władysława i Marian Lepiarscy.

WTOREK 02.06

17.30 +Marianna, Piotr i Eugeniusz Wasińscy, Irena, Eugeniusz, Władysław i Marian Malinowscy, Czesław, Piotr i Wiesław Jagodzińscy, Marian Noiszewski.

18.00 +Halina Gąsiorowska /2r./.

ŚRODA 03.06

17.30 +Za zm. z r. Kościeszów i Nowaków.

18.00 +Leszek Krupa.

CZWARTEK 04.06

18.00 +Grażyna Leszczyńska /13r./, Apolonia Zabłocka, zm. z r. Gryglasów i Zagórskich.

PIĄTEK 05.06            I PIĄTEK MIESIĄCA

18.00 +Grażyna Księżopolska /1r./, Jan, Janina, Bolesław i Paweł Matak, Mariusz Jagliński, Bożena Kaczmarek.

SOBOTA 06.06          I SOBOTA MIESIĄCA

17.00 ŚLUB

18.00 +Za zm. polecanych w wypominkach parafialnych.

NIEDZIELA 07.06     ODPUST TRÓJCY ŚWIĘTEJ

9.00 +Janina, Danuta, Andrzej i Kazimierz Lepiarscy, Zofia Olesińska.

9.00 /poza parafią/ +Za zm. z r. Wójcików i Krzysztofa Kamiera.

12.00 SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020 r.

 

 1. Jutro o 11 w katedrze siedleckiej otrzyma święcenia biskupie ks. Grzegorz Suchodolski, nowy biskup pomocniczy naszej diecezji. Transmisję można oglądać w telewizji Trwam lub słuchać przez Katolickie Radio Podlasie.
 2. Od jutra adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynać się będzie o godz. 15 Koronką do Miłosierdzia Bożego i kończyć Litanią do Serca Pana Jezusa przed Mszą Świętą wieczorową / przed pierwszą jeżeli w tym dniu wypadają dwie/. W sobotę z racji ślubu adoracji nie będzie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania po Mszy Świętej o godz.18.
 3. W związku ze zniesieniem limitu osób w kościele zapraszam do udziału w Eucharystiach. Przypominam jednocześnie, że należy zachować rozsądek i zalecenia Sanepidu.
 4. Ponieważ dzieci nie powróciły do szkół i nie odwołano stanu epidemicznego, by nie kumulować ilości osób na Bożym Ciele /nie ma jeszcze wytycznych odnośnie procesji/ dzieci, które powinny obchodzić w tym roku rocznicę I Komunii Świętej zapraszam na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek 18 czerwca na Mszę Świętą o godz. 18.
 5. Mimo zniesienia limitów osób w kościele nie zmieniamy już terminu I Komunii Świętej. Obowiązuje 22 sierpień godz. 10 w jednej grupie.
 6. Za tydzień odpust ku czci Trójcy Świętej. Suma o godz. 12. Będzie jej przewodniczył ks. Jarosław Dziedzic, misjonarz pracujący w Boliwii. Ks. Jarosław miał przewodniczyć naszym rekolekcjom wielkopostnym. Będzie również na Mszy Św. o godz. 9. Ofiarami w tym dniu wesprzemy jego pracę misyjną. Do procesji nie zapraszam tym razem dzieci. Wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem przejdą ministranci, strażacy /których proszę o wzięcie krzyża i chorągwi/ oraz odnowiony i poświęcony feretron z Kamionki. Osoby będące w kościele pozostają na swoich miejscach. O wzięcie udziału w procesji proszę tych, którzy będą stać i brać udział we Mszy na zewnątrz. Z racji odpustu nasza biblioteka będzie otwarta w drugą niedzielę miesiąca.
 7. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Msza Św. o 18.00. Spowiedź od 17.30.
 8. Intencje Mszy Świętych.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24.05.2020 r.

 

ZAPOWIEDZI:

Kamil Ładno, kawaler z Anielinka, Parafii Mistów i Justyna Szczepańska, panna z Wiśniewa, Parafii tutejszej – /2/

 

 1. Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego. Koniec okresu wielkanocnego i komunii wielkanocnej.

 

 1. Dziś o godz.10.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

 

 1. We wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia.

 

 1. We wtorek naszą szczególną modlitwą chcemy otoczyć nasze mamy. Dla żywych prosząc o potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Komunikat Ks. Biskupa w związku ze święceniami biskupimi ks. Grzegorza Suchodolskiego.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020 r.

Zapowiedzi:

KAMIL ŁADNO, kawaler z Anielinka Parafii Mistów i JUSTYNA SZCZEPAŃSKA, panna z Wiśniewa Parafii tutejszej

 1. Od dziś w naszej świątyni może jednocześnie przebywać i modlić się 50 osób. Siadamy skrajnie po dwie osoby w ławkach w nawie głównej i po jednej osobie w ławkach bocznych. Proszę o zachowanie odpowiednich zasad sanitarnych.

 

 1. Dziś o godz.10 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

 

 1. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Zachęcam do oglądania.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.10 spotkanie w kościele z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary, które składacie na tacę i wpłacacie na konto parafialne.

 

 1. Przypominam o katolickim obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej. Okres wielkanocny trwa do 31 maja. Przypominam również, że cały czas trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie od 9.00 do 15.00 a w niedziele po Mszy Św. o 11.30 do 15.00. Adorację kończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.