INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
17 – 23 CZERWIEC 2019 r.

PONIEDZIAŁEK 17.06
17.30 Dziękczynno-błagalna w 24 r. ślubu Hanny i Dariusza.
18.00 +Leszek Damentka, Czesława i Zygmunt Tomkiewicz.

WTOREK 18.06
17.30 Dziękczynno-błagalna w 9 r. ślubu Mariusza i Agnieszki.
18.00 +Zofia, Mieczysław, Jerzy i Edward Guzowscy.

ŚRODA 19.06
18.00 Dziękczynno-błagalna na zakończenie roku szkolnego.

CZWARTEK 20.06 BOŻE CIAŁO
9.00 +Janina, Paweł i Bolesław Matak, Anna, Adam i Stanisław Przedlaccy, Halina Kruszewska, Jan i Grażyna Księżopolscy.
9.00 +Marian Czwarnóg /7r./,zm. z r. Olejarzów i Apczaków.
11.30 Dziękczynno-błagalna w rocznicę I Komunii Świętej.
11.30 Za Parafian / po Eucharystii procesja/

PIĄTEK 21.06
17.00 Dziękczynno-błagalna w intencji Pawła, Izy, Damiana i Bartłomieja.
18.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców Kamionki i Wólki Czarnogłowskiej.

SOBOTA 22.06
17.00 Dziękczynno-błagalna w 23 r. ślubu Małgorzaty i Mariusza.
18.00 +Damian, Apolonia i Jan Królak, Stefan, Wacława, Jan, Wiesław i Radosław z r. Sikorskich, Kamil Ciarkowski, ks. Sławomir.
18.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców Strzebuli, Pokrzywnika i Czarnogłowia.

NIEDZIELA 23.06

9.00 +Marian i Władysława Lepiarscy, zm. z r. Abramowskich, ks. Sławomir.
11.30 Dziękczynno-błagalna z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOSC TRÓJCY ŚWIĘTEJ
16.06.2019 r.

1. Dziś nasze parafialne święto – odpust ku czci Trójcy Świętej. Suma odpustowa o godz.12. Już teraz dziękuję naszym strażakom za czynne włączenie się w udział w procesji. Dziękuję dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiatki, ministrantom i wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i należyte przeżycie tego wydarzenia. Dziękuję za dary na stół odpustowy.

2. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza Św. o godz.18.
Od 17.15 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcam do niej zwłaszcza dzieci, które w Boże Ciało będą przeżywały swoją rocznicę
I Komunii Św. Spotkanie z dziećmi i próba bezpośrednio po Eucharystii.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o 9.00 i 11.30.
Po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. To święto jest szczególną formą naszego zewnętrznego świadectwa i przyznawania się do Chrystusa. Zachęcam do udziału wszystkich od najmłodszych do najstarszych. Dajmy nasze świadectwo o umiłowaniu Chrystusa. Proszę naszych strażaków o włączenie się w procesję i pilnowanie porządku przemarszu a wszystkich o zachowanie odpowiedniego stroju i zachowanie należnego szacunku podczas procesji.
Proszę o przygotowanie ołtarzy:
1/ Państwo Bartniccy
2/ Mieszkańcy Wólki Czarnogłowskiej
3/ Mieszkańcy Czarnogłowia
4/ Mieszkańcy Mlęcina
Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na godz.18 na Mszę Św. i procesję eucharystyczną. Za jej przebieg jak zwykle będą odpowiedzialni mieszkańcy tych miejscowości, za których modlić się będziemy o pomyślność w ich pracy i łaski w życiu rodzinnym. Grafik tych Eucharystii jest wywieszony w przedsionku kościoła, gablocie zewnętrznej i na naszej stronie internetowej.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zapraszam na Eucharystię dziękczynną za 25 lat mego kapłaństwa.

5. Intencje Mszy Świętych.

MSZE O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO W PRACY W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA.

PIĄTEK 21.06 GODZ.18.00
KAMIONKA, WÓLKA CZARNOGŁOWSKA

SOBOTA 22.06 GODZ.18.00
STRZEBULA, POKRZYWNIK, CZARNOGŁÓW

PONIEDZIAŁEK 24.06 GODZ.18.00
WOLA POLSKA, KOL. UJAZDÓW, WÓLKA MLĘCKA, GĘSIANKA

WTOREK 25.06 GODZ.18.00
ADAMÓW, MLĘCIN.

ŚRODA 26.06 GODZ.18.00
ZIMNOWODA, GARCZYN MAŁY, GARCZYN DUŻY.

CZWARTEK 27.06 GODZ.18.00
WIŚNIEW, TUREK, NART, ŻEBRÓWKA I WSZYSCY ŻYCZLIWI PARAFII.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
09.06.2019 r.

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Eucharystia o godz.18.

2. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci Trójcy Świętej. Suma odpustowa o godz.12. Zachęcam do udziału w naszym parafialnym święcie. Naszych strażaków proszę o pomoc przy procesji. Zapraszam też dzieci komunijne oraz najmłodsze pociechy do sypania kwiatków, noszenia poduszek i różańca.

3. Przypominam, że rocznica I Komunii Świętej będzie miała miejsce tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała o godz.11.30.
Próba przed rocznicą w środę bezpośrednio po Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego o godz.18.
Od 17.15 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

4. W środę 19 czerwca o godz. 17 próba scholi przed Mszą Św. na zakończenie roku szkolnego.

5. Intencje Mszy Świętych.

6. Modlitwa za zmarłych.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
02.06.2019 r.

Zapowiedzi.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. Nabożeństwo eucharystyczne z Litanią do Serca Jezusowego i aktem ofiarowania w dni powszednie po Mszy Św. o godz.18 a w niedziele po Mszy Św. o 11.30.
2. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza Święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz.18. Spowiedź od 17.30.
3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest ona połączona z nabożeństwem czerwcowym. Zachęcam do udziału w niej zwłaszcza naszych kandydatów do sakramentu bierzmowania.
4. W przyszłą niedzielę przypada 20 rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Siedlec. O godz. 12 w katedrze siedleckiej Msza Św. dziękczynna pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. O 14.45 Marsz dla Życia z przejściem pod siedleckie lodowisko, gdzie rozpocznie się Festyn Rodzinny w programie min. występy artystyczne zespołów muzycznych, spotkanie z osobistym fotografem papieża, spektakl a o godz. 18 koncert zespołu Arka Noego.
5. Dziś XII Dzień Dziękczynienia będący podziękowaniem za osoby św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Po Mszach zbiórka ofiar do puszek.
6. Przypominam, że do wozu stojącego przy cmentarzu wrzucamy tylko odpady naturalne. Za wozem stoi kontener na pozostałe odpady.
Proszę o segregację i zwracanie uwagi innym w tym względzie.
7. Intencje Mszy Św.
8. Modlitwa za zmarłych …śp. Mirosław Jurek.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
26.05.2019 r.

ZAPOWIEDZI

1. Najbliższa niedziela 02 czerwca to XII Święto Dziękczynienia, które w tym roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie dziękczynieniem za osoby Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zbiórka ofiar do puszek.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Serca Jezusowego w dni powszednie po Mszy Św. o godz.18 a w niedziele po Mszy Św. o godz.11.30.

3. W niedzielę po sumie zmianka różańcowa. Po tej Eucharystii będzie również otwarta biblioteka parafialna.

4. Zapraszam do zakrystii po osobiste odebranie deklaracji kandydatów do przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. W przygotowaniu mogą brać udział uczniowie od obecnej 7 klasy szkoły podstawowej.

5. Intencje Mszy Świętych.

6. Modlitwa z racji Dnia Matki i za Ojczyznę.