INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

13 – 19 LIPIEC 2020 r.

 

PONIEDZIAŁEK 13.07

8.00 +Za zm. z rodz. Leszczyńskich i Chrustowskich.

 

WTOREK 14.07

8.00 +Jerzy Guzowski.

 

ŚRODA 15.07

8.00 Za Parafian.

 

CZWARTEK 16.07

18.00 Dziękczynno-błagalna w 2 r. ur. Stasia.

 

PIĄTEK 17.07

17.30 +Czesław i Krystyna Gajc, Krzysztof Kosim.

18.00 +Grażyna Leszczyńska, zm. z rodz.Gryglasów i Zagórskich.

 

SOBOTA 18.07

17.30 +Władysław, Florentyna i Tadeusz Komuda, Jan i Wiktoria Lech.

18.00 Dziękczynno-błagalna w 50 r. ur. Janusza.

 

NIEDZIELA 19.07

9.00   +Przemysław Baranowski.

11.30 +Czesław Pokora /5r./.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020 r.

ZAPOWIEDZI: Paweł Piotr Bednarczyk, kawaler z Dąbrowy,

Par. Kuflew i Elżbieta Kaczorek, panna z Wiśniewa, Par. Tut.

 

 1. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Aleksego w Oleksinie.

Suma o godzinie 12.

 

 1. Informacja od Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej.

 

 1. Zaproszenie Ks. Biskupa na I Pielgrzymkę Teściów do Parczewa.

 

Drodzy Diecezjanie!

Zapraszam Was serdecznie na I Diecezjalną Pielgrzymkę Teściowych i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin do Parczewa w niedzielę 26 lipca br. pod hasłem: „Teściowie z nieba rodem?”. Ufam, że będzie to dobry czas słuchania słowa o misji Teściów oraz czas modlitwy za swoje dzieci i wnuki. Proszę Księży Proboszczów o zachętę oraz pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Parczewa. Niech Maryja Królowa Rodzin misję Teściów otacza swoją opieką i wstawiennictwem.

Z pasterskim błogosławieństwem

 

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa w intencji Ojczyzny.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020 r.

 

 

 1. Trwa okres wakacji. Przypominam, by zatroszczyć się by wypoczywające dzieci nie były pozbawione udziału w niedzielnej Mszy Św.

 

 1. Dziś I Niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja ze zmianką różańcową.

 

 1. Dziś po sumie będzie otwarta nasza biblioteka parafialna.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2020 r.

 1. Rozpoczęliśmy okres wakacji. Bardzo proszę, by rodzice dzieci klas pierwszych przepracowali z dziećmi ostatnią katechezę w książeczkach trzyletniego przygotowania do I Komunii Św.

 

 1. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź od 17.30. Msze Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją o godz.18.00.

 

 1. Bardzo dziękuję za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów z Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ułanów na Jasną Górę.

 

 1. Dziś w Wierzbnie odpust ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma o godz.12.00.

 

 1. Bardzo proszę o kontakt osoby, które w przyszłym roku planują zawrzeć w Parafii sakrament małżeństwa.

 

 1. Modlitwa w intencji Ojczyzny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.06.2020 r.

 

 1. Bardzo dziękuję tym mieszkańcom wiosek, którzy w duchu odpowiedzialności za siebie nawzajem modlili się wspólnie na Mszach Świętych w oktawie Bożego Ciała.

 

 1. Do końca czerwca Litania do Serca Pana Jezusa i wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. W czwartek przyjmujemy na nocleg Ogólnopolską Pielgrzymkę Ułanów na Jasną Górę. Liczę na przygotowanie w sali parafialnej posiłku ok. godz.19. Na godz.20.30 zapraszam wszystkich na wspólny różaniec w intencji pielgrzymów oraz o ustanie pandemii. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 

 1. W piątek zakończenie roku szkolnego. O godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

 

 1. W przyszłą niedzielę w Wierzbnie odpust ku czci św. Piotra i Pawła połączony pożegnaniem ks. Kazimierza.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.06.2020 r.

 

 

 1. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą procesję Bożego Ciała. Dziękuję wykonawcom ołtarzy: Bartnickim, mieszkańcom Wólki Mlęckiej, Adamowa i Kamionki. Jeśli ktoś nie widział ołtarzy może je zobaczyć na naszej stronie internetowej.
 2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Modlimy się na Eucharystiach za mieszkańców naszych wiosek. W czwartek na zakończenie Oktawy zapraszam dzieci na specjalne błogosławieństwo. W tym dniu również do szczególnego udziału we Mszy Św. i procesji zapraszam dzieci, które w tym roku przeżywają swoją rocznicę I Komunii.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post. Msza Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz.18.00.
 4. Andrzej z Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ułanów na Jasną Górę poinformował nas, że podejmują próbę zorganizowania swojej pielgrzymki. Nocleg u nas jest przewidziany w czwartek 25 czerwca. Liczę, że jak zwykle podejmiemy ich również poczęstunkiem.
 5. Już teraz sygnalizuję, że spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią Św., z podziałem funkcji na uroczystości, odbędzie się w piątek 26 czerwca po Mszy Św. na zakończenie roku szkolnego.
 6. Intencje Mszy Świętych.
 7. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

07.06.2020 r.

 

 

 

 1. Obchodzimy dziś doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego udziału w procesji zapraszam strażaków, ministrantów i przedstawicieli Kamionki z odnowionym przez nich feretronem.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz.11.30 procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, tym razem ze względów ograniczeń zgromadzeń, wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy wokół kościoła proszę: Państwo Bartniccy, 2. Wólka Mlęcka, 3. Adamów, 4. Kamionka. W procesji wezmą udział strażacy i ministranci. Pozostałe osoby proszę, by stanęły na placu wokół kościoła przy 4 ołtarzach. Dzieci, które tradycyjnie sypią kwiatki zapraszam na próbę we środę po Mszy Św. wieczorowej. Zaplanowaliśmy inną formę sypania kwiatów.
 1. W oktawie Bożego Ciała będziemy tradycyjnie modlić się o pomyślność w pracy i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców. Grafik wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Poszczególne wioski proszę o zaangażowanie przy procesjach.
 1. W przyszłą niedzielę po sumie będzie otwarta nasza parafialna biblioteka.
 2. Przypominam, że dzieci które powinny w tym roku obchodzić rocznicę Komunii Św. są w sposób szczególny zaproszone na Mszę Św. o godz.18.00 na zakończenie oktawy Bożego Ciała, w czwartek 18 czerwca.
 3. Intencje Mszy Świętych.

MSZE ŚWIĘTE W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA      

O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA MIESZKAŃCÓW PARAFII

 PIĄTEK 12.06 GODZ.18.00

STRZEBULA, POKRZYWNIK, CZARNOGŁÓW

 SOBOTA 13.06 GODZ.18.00

KAMIONKA, WÓLKA CZARNOGŁOWSKA

NIEDZIELA 14.06 GODZ.11.30

WOLA POLSKA, KOL. UJAZDÓW, WÓLKA MLĘCKA, GĘSIANKA

 PONIEDZIAŁEK 15.06 GODZ.18.00

ADAMÓW, MLĘCIN

WTOREK 16.06 GODZ.18.00

ZIMNOWODA, GARCZYN MAŁY, GARCZYN DUŻY

ŚRODA 17.06 GODZ.18.00

TUREK, NART, ŻEBRÓWKA

CZWARTEK 18.06 GODZ.18.00

WIŚNIEW I ŻYCZLIWI PARAFII

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020 r.

 

 1. Jutro o 11 w katedrze siedleckiej otrzyma święcenia biskupie ks. Grzegorz Suchodolski, nowy biskup pomocniczy naszej diecezji. Transmisję można oglądać w telewizji Trwam lub słuchać przez Katolickie Radio Podlasie.
 2. Od jutra adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynać się będzie o godz. 15 Koronką do Miłosierdzia Bożego i kończyć Litanią do Serca Pana Jezusa przed Mszą Świętą wieczorową / przed pierwszą jeżeli w tym dniu wypadają dwie/. W sobotę z racji ślubu adoracji nie będzie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania po Mszy Świętej o godz.18.
 3. W związku ze zniesieniem limitu osób w kościele zapraszam do udziału w Eucharystiach. Przypominam jednocześnie, że należy zachować rozsądek i zalecenia Sanepidu.
 4. Ponieważ dzieci nie powróciły do szkół i nie odwołano stanu epidemicznego, by nie kumulować ilości osób na Bożym Ciele /nie ma jeszcze wytycznych odnośnie procesji/ dzieci, które powinny obchodzić w tym roku rocznicę I Komunii Świętej zapraszam na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek 18 czerwca na Mszę Świętą o godz. 18.
 5. Mimo zniesienia limitów osób w kościele nie zmieniamy już terminu I Komunii Świętej. Obowiązuje 22 sierpień godz. 10 w jednej grupie.
 6. Za tydzień odpust ku czci Trójcy Świętej. Suma o godz. 12. Będzie jej przewodniczył ks. Jarosław Dziedzic, misjonarz pracujący w Boliwii. Ks. Jarosław miał przewodniczyć naszym rekolekcjom wielkopostnym. Będzie również na Mszy Św. o godz. 9. Ofiarami w tym dniu wesprzemy jego pracę misyjną. Do procesji nie zapraszam tym razem dzieci. Wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem przejdą ministranci, strażacy /których proszę o wzięcie krzyża i chorągwi/ oraz odnowiony i poświęcony feretron z Kamionki. Osoby będące w kościele pozostają na swoich miejscach. O wzięcie udziału w procesji proszę tych, którzy będą stać i brać udział we Mszy na zewnątrz. Z racji odpustu nasza biblioteka będzie otwarta w drugą niedzielę miesiąca.
 7. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Msza Św. o 18.00. Spowiedź od 17.30.
 8. Intencje Mszy Świętych.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24.05.2020 r.

 

 

 

 1. Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego. Koniec okresu wielkanocnego i komunii wielkanocnej.

 

 1. Dziś o godz.10.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

 

 1. We wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia.

 

 1. We wtorek naszą szczególną modlitwą chcemy otoczyć nasze mamy. Dla żywych prosząc o potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Komunikat Ks. Biskupa w związku ze święceniami biskupimi ks. Grzegorza Suchodolskiego.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.

 

 1. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020 r.

 

 1. Od dziś w naszej świątyni może jednocześnie przebywać i modlić się 50 osób. Siadamy skrajnie po dwie osoby w ławkach w nawie głównej i po jednej osobie w ławkach bocznych. Proszę o zachowanie odpowiednich zasad sanitarnych.

 

 1. Dziś o godz.10 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

 

 1. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Zachęcam do oglądania.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.10 spotkanie w kościele z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary, które składacie na tacę i wpłacacie na konto parafialne.

 

 1. Przypominam o katolickim obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej. Okres wielkanocny trwa do 31 maja. Przypominam również, że cały czas trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie od 9.00 do 15.00 a w niedziele po Mszy Św. o 11.30 do 15.00. Adorację kończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Intencje Mszy Świętych.