27 marzec 2021

APEL PROBOSZCZA

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Niestety po raz kolejny przeżywany w rygorze sanitarnym. Od soboty 27.03 do 09.04 włącznie obowiązuje limit wiernych w kościołach. W naszej świątyni jest to limit 32 osób. Czy nam się to podoba czy nie, bardzo proszę o zachowanie tych obostrzeń. Siadamy tylko po jednej osobie w ławce na zaznaczonym miejscu, niezależnie od tego czy żyjemy w jednym domu czy nie. Obok siebie może siedzieć jeden rodzic z małym dzieckiem. Przy dobrej pogodzie będą wystawione ławki na zewnątrz i włączone nagłośnienie. Dotyczy to całego wymienionego okresu. Na Eucharystię zapraszam w pierwszej kolejności osoby, które zamówiły intencję oraz zaangażowani w czytanie i śpiew.

Bardzo proszę, by osoby starsze, najbardziej narażone, przeżywały ten   święty czas poprzez uczestnictwo we Mszach i nabożeństwach transmitowanych w radio i telewizji.

Parafie dostały ponaglenia z Sanepidu i Policji, by bezwzględnie przestrzegać zaleceń co do ilości osób pod karą administracyjną.