INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
15 – 22 KWIECIEŃ 2019 r.

WIELKI PONIEDZIAŁEK 15.04
16.30 Dziękczynno-błagalna w 20 r. ślubu Elwiry i Tomasza.
17.00 +Anna Kosek /10r/,Bolesław, Roman Nowakowski, Roman i Arkadiusz Paduszyńscy.

WIELKI WTOREK 16.04
17.00 +Marian, Krystyna Parol, Jakub Wójcicki.

WIELKA ŚRODA 17.04
8.00 Za Parafian.

WIELKI CZWARTEK 18.04
18.00 DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNA ZA DAR EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA.

WIELKI PIĄTEK 19.04
18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.

WIELKA SOBOTA 20.04
19.00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 21.04
6.00 Za Parafian.
9.00 +Robert Kowalczyk, Tadeusz, Zofia i Franciszek Gnich.
11.30 Dziękczynno-błagalna w 20 r. ślubu Pawła i Ewy.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 22.04
9.00 Dziękczynno-błagalna w 30 r. ślubu Andrzeja i Agnieszki.
11.30 +Zofia i Bolesław Galik, Czesław Okrzeja.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA
14.04.2019r.

1. We wtorek po Mszy Św. o 17 obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów przed Triduum Paschalnym.
2. W zakrystii wyłożone są teksty czytań i psalmów na Triduum Paschalne. Liczę jak ostatnio na waszą pomoc i zaangażowanie w dobre przeżycie tych świętych dni.
3. W zakrystii jest również wywieszona lista do adoracji na Wielki Piątek i Wielką Sobotę dla wszystkich ministrantów i scholanek. Proszę o wpisywanie się na nią i znalezienie czasu dla Jezusa. Jest to jednocześnie doskonała możliwość, by ze swoimi pociechami czas na adorację znaleźli ich rodzice.
4. Dzisiejszą Niedzielą Palmową wchodzimy w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. W czwartek o godz. 18 zapraszam na Eucharystię będącą dziękczynieniem za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do godz. 21. W czwartek po nabożeństwie zapraszam na krótką próbę sypania kwiatków dziewczynki od lat 4.
Liturgia Męki Pańskiej w piątek o godz.18. Po niej adoracja do godz.22. W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich wierzących post ścisły.
Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Proszę o zaciągnięcie warty przez naszych strażaków w piątek i sobotę oraz czynny udział w rezurekcji.
W sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19. Przynosimy na nią świece na odnowienie swoich przyrzeczeń chrzcielnych.
Po niej adoracja do godz.22.
Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę początek adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.8.00. Zachęcam osoby indywidualne, ministrantów, scholę, kółka różańcowe i poszczególne wioski do znalezienia czasu na swoje osobiste spotkanie z Jezusem.
W piątek i w sobotę o godz.15 wspólna KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
5. W sobotnie oczekiwanie na Zmartwychwstanie Pańskie wpisuje się obrzęd poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Sensem tego obrzędu jest też nawiedzenie świątyni i adoracja Grobu Pańskiego. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele o godz.8.30 i 9.00.
O 9.15 proszę o podstawienie pojazdu, by o 9.30 rozpoczęło się poświęcenie w Woli Polskiej. Grafik czasowy wygląda następująco:
1. KOŚCIÓŁ GODZ. 8.30 i 9.00
2. WOLA POLSKA 9.30
3. WÓLKA MLĘCKA 9.45
4. GĘSIANKA 10.00
5. KOL. UJAZDÓW 10.15
6. MLĘCIN 10.30
7. ADAMÓW 10.45
8. KAMIONKA 11.00
9. WÓLKA CZARNOGŁOWSKA 11.15
10. CZARNOGŁÓW 11.30
11. STRZEBULA 11.45
12. ZIMNOWODA 12.00
Proszę o podstawianie pojazdów i cierpliwe czekanie na wspólną modlitwę.
6. PROCESJA REZUREKCYJNA I MSZA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO O GODZ.6.00. Pozostałe Msze Św. o 9 i 11.30. Zachęcam do czynnego włączenia się w procesję rezurekcyjną.
7. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożone w ostatnim tygodniu…
8. Intencje Mszy Świętych.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
07.04.2019 r.

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia naszych rekolekcji. Dziękuję ks. Wojciechowi za ich przeprowadzenie. Dziękuję rodzinom Wąsowskich i Zalewskich za dary na stół rekolekcyjny.
Dla tych, którzy nie znaleźli jeszcze czasu na swoje nawrócenie wiadomość, iż od dziś rozpoczynają się rekolekcje u ks. dziekana w Grębkowie.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na obu Mszach Św. Po Mszy Św. o godz.9.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.

3. Jeszcze dzisiaj przyjmuję zapisy chorych. Chcę ich odwiedzić z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek 11 kwietnia od godz. 8.30.

4. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego…

5. Dziękuję również tym, którzy włączyli się w naszą wielkopostną jałmużnę dla ubogich z parafii.

6. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
31.03.2019 r.

1. W najbliższy piątek rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Bardzo proszę rodziców o umożliwienie udziału w nich dzieciom. Obie nasze szkoły są zaproszone na Eucharystię w piątek i sobotę na godz.12.
Msze Św. w piątek i w sobotę o 10.00 z nauką dla dorosłych, 12.00 z nauką dla dzieci oraz o godz.18.00 z nauką dla wszystkich. W piątek Droga Krzyżowa o godz.17.15.
Sakrament pokuty w piątek i w sobotę na wszystkich Mszach Św. /piątek-4 księży, sobota – 2 księży/.
Bardzo proszę wszystkich o modlitwę o ducha pokuty dla Parafii.
Proszę również o wzajemne podwożenie i pomoc zwłaszcza dla starszych i dzieci. Niech każdy ma okazję na spotkanie z Bogiem miłosiernym i dobrze przygotuje się na święta wielkanocne.

2. Do końca naszych rekolekcji trwa nasza parafialna zbiórka darów dla potrzebujących. Dziękuję tym, którzy już się w nią włączyli.

3. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których udam się z posługą po naszych rekolekcjach /11 kwietnia – czwartek/.

4. W zakrystii można również nabyć wielkanocnego baranka i włączyć się w akcję Caritas. Cena 5 zł.

5. W czwartek ostatnia projekcja filmu przed naszymi rekolekcjami. Początek w sali o godz.18.

6. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 18 a w sobotę po Mszy Św. o godz.12.

7. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego…

8. Dziękuję za wywiezienie odpadów naturalnych z naszego cmentarza.
9. Za zmarłych…śp. Zdzisław Jurek z Wólki Czarnogłowskiej

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
24.03.2019 r.

ZAPOWIEDZI
1. Informuję, iż w ubiegłotygodniowej zbiórce na misjonarzy zebraliśmy i przekazano 590 zł.

2. Po raz kolejny włączamy się w dzieło Caritas „Wielkanocne baranki”. Wspieramy potrzebujące dzieci. Koszt baranka 5zł.

3. W czwartek na godz.18 zapraszam na kolejny film przygotowujący nas do rekolekcji wielkopostnych, które przeżywać będziemy od 5 do 7 kwietnia.

4. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia oraz możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. o godz.17.

5. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego…

6. Rozpoczęły się już wiosenne prace porządkowe na naszych grobach. Bardzo proszę mieszkańców Adamowa o wywiezienie przyczepy z odpadami naturalnymi cmentarza.

7. Od dziś do naszych rekolekcji trwa parafialna akcja „Jałmużna wielkopostna dla ubogich”. W przedsionku kościoła stoi pudło, do którego można wkładać artykuły żywnościowe o dłuższej dacie ważności oraz środki czystości. Zostaną one przekazane najbardziej potrzebującym w naszej parafii.

8. Intencje Mszy Świętych.

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17.03.2019 r.

1. Dziś Dzień Solidarności i Pomocy Polskim Misjonarzom.
Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy parafialną akcję pomocy charytatywnej dla ubogich żyjących wśród nas. W przedsionku kościoła będzie stało pudło, w które będziemy mogli złożyć produkty żywnościowe o dłuższej dacie spożycia oraz środki czystości. Będzie to nasza forma wielkopostnej jałmużny.

3. W czwartek zapraszam na drugą część naszego filmowego przygotowania do rekolekcji. Projekcja filmu w sali parafialnej o godz.18.

4. Przypominam, że Drogi Krzyżowe odprawiane są w piątki po Mszy Św. o godz.17 a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godz.11.30.

5. Od przyszłej soboty rozpoczynają się spowiedzi rekolekcyjne. Proszę zwracać uwagę na godziny odprawiania Mszy Św.

6. Dziękuję za pierwsze ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Intencje Mszy Św.

8. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
10.03.2019 r.

Zapowiedzi

1. Dziś po Mszy Św. o godz. 9 spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I Komunią Świętą.

2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na ogrzewanie kościoła.

3. W ostatnią środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki po Mszy Św. o godz.17 a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godz.11.30.
Udział w tych nabożeństwach nie tylko daje nam możliwość uzyskiwania odpustów, ale przypomina o potrzebie zatrzymania się choć na chwilę, by nie przegapić tego co najważniejsze w tym świętym czasie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa podjętej za każdego z nas.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom prowadzone prze Dzieło Pomocy Ad Gentes.

5. Nasze rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w dniach od 5 do 7 kwietnia. Jako formę przygotowania do nich chcę zaproponować możliwość oglądania ze mną filmów, które mogą podbudować i ożywić naszą wiarę. Filmy będzie można zobaczyć w każdy czwartek Wielkiego Postu w sali parafialnej o godz.18.

6. Intencje Mszy Świętych.

7. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 NIEDZIELA ZWYKŁA
03.03.2019 r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.
W Środę Popielcową Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz.9.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów
mięsnych.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będziemy odprawiali w każdy piątek po Mszy Św. o godz.17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz.11.30.
Zapraszam do czynnego włączania się w przeżywanie tego
szczególnego czasu i udział w nabożeństwach pokutnych.

2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią Św.
4. Dziś rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Młodzi, trzeźwi i wolni.

5. 4 marca przypada święto św. Kazimierza i dzień imienin Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

6. Akcja 90dni Biblia. /ogłoszenie poniżej/

7. Intencje Mszy Świętych.

8. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

P R O P O Z Y C J A W I E L K O P O S T N A

Zastanawiasz się nad tegorocznym postanowieniem wielkopostnym? Organizatorzy projektu Biblia90dni zapraszają Cię do wspólnego czytania Pisma Świętego w ciągu 90 dni, rozpoczynając 6 marca 2019 w Środę Popielcową.

Tak często podejmujemy wielkopostne postanowienia, chcemy zmienić coś w naszym życiu. Tymczasem pomysłodawcy akcji chcą zacząć od rzeczy podstawowej – poznawania Boga, a przez to doświadczenia miłości i łaski Bożej, która przemienia ludzkie serca.

Na stronie akcji (www.biblia90dni.pl) znajdziemy 90-dniowy harmonogram przeczytania całej Biblii. Fragment na każdy dzień obejmuje ok. 14 stron (w zależności od wydania Pisma Świętego). Powstała również aplikacja Biblia90dni z harmonogramem i możliwością czytania na telefonach i tabletach. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i dostępna na urządzenia z systemem Android .

Organizatorami akcji są Fundacja Jednym Sercem oraz Wspólnota Pocieszyciele Maryi, która spotyka się w parafii MB Nieustającej Pomocy na warszawskiej Saskiej Kępie.

Nad akcją patronat honorowy objął abp Henryk Hoser SAC. Organizatorzy otrzymali również błogosławieństwo ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej, biskupa Romualda Kamińskiego.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 NIEDZIELA ZWYKŁA
24.02.2019 r.

1. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Msza Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Spowiedź od 16.15.

2. W niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa z racji I Niedzieli miesiąca.

3. W sobotę o 10.00 próba parafialnej scholi.

4. Intencje Mszy Świętych.

5. Modlitwa za ś.p Bpa Alojzego Orszulika byłego biskupa pomocniczego naszej diecezji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA
17.02.2019 r.

1. Na naszej stronie parafialnej można zobaczyć reportaż zdjęciowy z prac nad naszymi organami. Jest tam ukazany stan sprzed i po remoncie. W najbliższym czasie zostanie jeszcze w ramach kosztów dobudowany specjalny wygłuszacz do silnika organów.

2. W sobotę na godz.10 zapraszam na próbę scholi. Zapraszam na nią tych wszystkich, którzy chcieliby nie tylko uświetniać niedzielne Eucharystie, ale również rozwijać swoje zdolności muzyczne.

3. Intencje Mszy Świętych.

4. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA ZWYKŁA
10.02.2019 r.

1. Zakończyliśmy remont generalny naszych organów. Całkowity koszt z rekonstrukcją wielu elementów oraz nowym silnikiem i osprzętem elektrycznym wyniósł 50 870 zł.
Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim sponsorom i ofiarodawcom za pomoc i wsparcie materialne. Parafia kończy te prace bez żadnych zaległości.
2. Jutro wypada wspomnienie MB z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Zapraszam na Eucharystię o godz. 17. Będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

3. W sobotę ze względu na spotkanie duszpasterskie w Siedlcach spotkania scholi nie będzie.

4. Dziś po Mszy Św. o godz.9.00 spotkanie z dziećmi przed I Komunią Św.

5. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na ogrzewanie kościoła.

6. Intencje Mszy Św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA ZWYKŁA
03.02.2019 r.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią Św.

2. Dziś po Mszy Św. o godz.11.30 wystawienie Najświętszego
Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca i zmianka kółek różańcowych.

3. Przypominam narzeczonym, którzy w tym roku mają zaplanowany ślub, że zgłaszają się do kancelarii parafialnej nie później niż 3 miesiące przed datą ślubu. Tym, którzy jeszcze nie mają odbytych nauk przedmałżeńskich przypominam o możliwości przeprowadzenia ich w parafii dziekańskiej w Grębkowie w dniach 16 i 23 lutego. Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się do mnie w celu wydania skierowań.

4. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła. Informuję również, iż w tym tygodniu kończymy prace przy naszych organach.

5. Intencje Mszy Św.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA ZWYKŁA
27.01.2019 r.

1. Zapowiedzi.

2. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza Św. o godz.17. Spowiedź od 16.30.

3. W sobotę wypada Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze Św. o 9.00 i 17.00. Na obu Eucharystiach poświęcenie gromnic. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone są na zakony klauzurowe w diecezji. Jest to jednocześnie I Sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz.17.00.

4. W niedzielę zmianka różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o 11.30 z racji I Niedzieli miesiąca.

5. Intencje Mszy Św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPSTERSKIE
2 NIEDZIELA ZWYKŁA
20.01.2019 r.

1. Zapowiedzi.
2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam, by w naszych indywidualnych modlitwach pamiętać o wezwaniu o jedność podzielonego chrześcijaństwa.
3. 23 stycznia wypada wspomnienie Bł. Wincentego Lewoniuka i jego towarzyszy, męczenników z Pratulina. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz poświęci nowy Dom Pielgrzyma w Pratulinie.
4. Jutro i pojutrze w naszych modlitwach pamiętajmy o babciach i dziadkach prosząc dla żywych o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo a dla zmarłych o wieczny pokój.
5. Osoby planujące zawrzeć sakrament małżeństwa w bieżącym roku
informuję, iż w dniach 16 i 23 lutego w Grębkowie zaplanowane są nauki przedmałżeńskie dla par z naszego dekanatu.
Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się do mnie w celu wydania skierowań.
6. Zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość, za podwożenie i odprowadzanie do sąsiadów, za wszelkie posiłki i troskę. Dzięki waszej otwartości udało nam się zebrać brakującą kwotę na remont organów. Dziękuję.
Informuję, iż w tym roku miałem 314 otwartych domów, w których mieszka 373 rodziny oraz 1098 osób. Witamy w tym gronie 11 nowych rodzin, które zamieszkały na terenie parafii.
W porównaniu do ostatniego roku bardzo poprawiła się nasza troska i zainteresowanie duchowym przygotowaniem osób najstarszych i za to dziękuję.
Jest jeszcze sporo pracy duchowej nad naszymi rodzinami, nad przykładem życia dawanym najmłodszym. Bardzo was proszę o modlitwę za te osoby, by odkryły w sobie odpowiedzialność i chęci do tworzenia prawdziwie chrześcijańskich rodzin.
7. Intencje.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CHRZEST PAŃSKI
13.01.2019 r.

1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie kościoła.

2. Po Mszy Św. o godz.9 spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I Komunią Św.

3. W tym tygodniu kończymy wizytę kolędową. W poniedziałek od 9.00 Wiśniew od Turku do p. Kaczorek, we wtorek od 9.00 Wiśniew od Woli Polskiej do p. Nojszewskich, we środę od 9.00 Turek i Żebrówka i w czwartek od 9.00 Kol. Ujazdów.
Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć Proboszcza a chciałyby to uczynić proszę o kontakt w zakrystii.

4. W tym tygodniu od 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam, by do naszych indywidualnych modlitw dołączyć prośbę o tak potrzebną jedność między nami.

5. Dziękuję za ofiary składane w czasie wizyty kolędowej oraz indywidualne…na remont naszych organów.

6. Intencje Mszy Św.

7. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OBJAWIENIE PAŃSKIE
06.01.2019 r.

1. Dziś po Mszy Św. o godz.9 montaż Bożonarodzeniowy przygotowany przez dzieci i młodzież naszej Parafii.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

3. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
Poniedziałek od 9.00 – Pokrzywnik, Strzebula i Nart.
Wtorek od 9.00 – Wólka Mlęcka i Gęsianka.
Środa od 9.00 – Adamów.
Czwartek od 9.00 – Wola Polska.
Piątek od 9.00 – Mlęcin do szkoły.
Sobota od 9.00 – Mlęcin od szkoły.

4. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła.

5. Intencje Mszy Św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30.12.2018 r.

1. Dziś po Mszy Św. o godz.9 spotkanie na plebanii z Radą Parafialną.
2. Jutro Msza Św. dziękczynno-błagalna na zakończenie roku kalendarzowego o godz.17.
3. W Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. o 9.00 i 11.30.
4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Św. o 9.00 i 11.30. Na obu Mszach poświęcenie kredy i kadzidła.
Taca w tym dniu przeznaczona jest na Misje Święte.
Po Mszy Św. o godz.9.00 zapraszam na montaż bożonarodzeniowy przygotowany przez dzieci i młodzież naszej parafii. Zapraszam na tę Eucharystię wszystkich, którzy przygotowali bombki na nasze choinki.
5. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca.
Msza Św. o godz.17. Spowiedź od 16.30.
6. Wizytę duszpasterską chciałbym rozpocząć od 02 stycznia. Niech będzie to wspólna nasza modlitwa o tak potrzebne łaski dla naszych rodzin. Proszę, by dzieci i młodzież przygotowały zeszyty z katechezy. Przychodzę z Bożym błogosławieństwem i modlitwą w waszej intencji. Będzie również możliwość zamówienia Eucharystii na 2019 rok. Proszę o zatroszczenie się o dowóz księdza oraz odprowadzanie kapłana do następnego sąsiada. Grafik szczegółowy będzie dostępny na naszej stronie internetowej oraz w gablocie.
W tym tygodniu odwiedzę: środa /02.01/- Kamionka od 9.00,
czwartek /03.01/- Czarnogłów z Koloniami od 9.00, piątek /04.01/ – Wólka Czarnogłowska od 9.00 i sobota //05.01/ – Garczyn Mały, Garczyn Duży i Zimnowoda od 9.00.
Ofiary przekazywane podczas wizyty będą przeznaczone na remont naszych organów.
Chcę zasygnalizować, że do wszelkich prac zaplanowanych na przyszły rok podchodzimy bez żadnych zadłużeń.
7. W ostatnim tygodniu ofiary na organy złożyli…8. Intencje Mszy Św.
WIZYTA DUSZPASTERSKA 2019 r.

02.01 /ŚRODA/ OD 9.00 – KAMIONKA.

03.01 /CZWARTEK/ OD 9.00 – CZARNOGŁÓW Z KOLONIAMI.

04.01 /PIĄTEK/ OD 9.00 – WÓLKA CZARNOGŁOWSKA.

05.01 /SOBOTA/ OD 9.00 – GARCZYN MAŁY I DUŻY, ZIMNOWODA.

07.01 /PONIEDZIAŁEK/ OD 9.00 – POKRZYWNIK, STRZEBULA, NART.

08.01 /WTOREK/ OD 9.00 – WÓLKA MLĘCKA, GĘSIANKA.

09.01 /ŚRODA/ OD 9.00 – ADAMÓW.

10.01 /CZWARTEK/ OD 9.00 – WOLA POLSKA.

11.01 /PIĄTEK/ OD 9.00 – MLĘCIN DO SZKOŁY.

12.01 /SOBOTA/ OD 9.00 – MLĘCIN OD SZKOŁY.

14.01 /PONIEDZIAŁEK/ OD 9.00 – WIŚNIEW OD TURKU DO P. KACZOREK.

15.01 /WTOREK/ OD 9.00 – WIŚNIEW OD WOLI POLSKIEJ DO P. NOJSZEWSKICH.

16.01 /ŚRODA/ OD 9.00 – TUREK, ŻEBRÓWKA.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA ADWENTU
23.12.2018 r.

1. Przed nami czas ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Jutro WIGILIA. Niech nie zabraknie przy naszych stołach czytania fragmentu o Narodzinach Jezusa z Ew. wg św. Łukasza oraz wspólnej modlitwy. O północy zapraszam na PASTERKĘ sprawowaną w intencji wszystkich Parafian.
W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. tradycyjnie o 9.00 i 11.30.

2. Dziękuję mieszkańcom Żebrówki za wywiezienie odpadów naturalnych z cmentarza.

3. Dziękuję rodzinie Komudów za ofiarowane choinki do kościoła a państwu Ratuskim za dekorację bożonarodzeniową w kościele.

4. W sobotę 29 grudnia po Mszy Świętej o godz.17 zapraszam do sali parafialnej na opłatek kółka różańcowe naszej parafii.

5. Sygnalizuję, iż wizytę duszpasterską rozpocznę od 2 stycznia.

6. W czwartek 27.12 o godz. 10 pierwsza próba montażu bożonarodzeniowego. Spotkanie w sali parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9 zapraszam na opłatek na plebanię Radę Parafialną.

8. Dziękuję za ofiary na prace przy organach…

9. Intencje Mszy Świętych.

10. Modlitwa za zmarłych /ś.p Janina Trąba, Marta Wiśniewska, Alicja Szelest.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA ADWENTU
16.12.2018 r.

1. Dziękuję tym wszystkim, którzy skorzystali z daru rekolekcji adwentowych. Chorych naszej parafii z posługą duszpasterską chciałbym odwiedzić w najbliższą środę od godz.9. Można jeszcze dzisiaj zgłosić ich w zakrystii.

2. Mając na uwadze wzmożony ruch na cmentarzu w okresie przedświątecznym bardzo proszę, by mieszkańcy Żebrówki wywieźli w tym tygodniu kolejną przyczepę z kwiatami i wieńcami naturalnymi.

3. Dziś po Mszach Św. przełożona z ostatniej niedzieli zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. W tym tygodniu w środę i sobotę ostatnie Roraty. Msze Św. o godz.8.00.

5. Tradycyjnie w okresie zbliżającego się Bożego Narodzenia chcielibyśmy spotkać się, by wspólnie pokolędować i uwielbić rodzącego się Boga /6 styczeń/. W tym roku zamiast Jasełek postanowiliśmy zaprosić wszystkich do wspólnego kolędowania przeplatanego tekstami o Bożym Narodzeniu. W związku z tym zapraszam chętne dzieci na próbę 27 grudnia na godz.10.

6. Dziękuję za ofiary na prace przy organach…

7. Intencje Mszy Świętych.

8. Modlitwa za zmarłych /śp. Romuald Buga/.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA ADWENTU
09.12.2018 r.

1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje adwentowe. Proszę o umożliwienie uczestnictwa w nich osobom starszym i dzieciom.
Msze Św. w poniedziałek i wtorek o 10, 15 /ze szczególnym udziałem dzieci/ oraz o 17.
Spowiedź w poniedziałek i wtorek.

2. W zakrystii do następnej niedzieli włącznie można zgłaszać chorych, by i oni mogli dobrze przygotować się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

3. Dziś przypada XVIII Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ze względu na rekolekcje zbiórka ofiar do puszek w przyszłą niedzielę.
Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na ogrzewanie kościoła.

4. Po raz 25 rozpoczęła się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom,w którą tradycyjnie włącza się Caritas Diecezji Siedleckiej.
Zakupując świece pomagamy w dożywianiu dzieci. Otrzymaliśmy do
rozprowadzenia świece w cenie 5,10,15 i 20 zł. Do nabycia w zakrystii.

5. Zapraszam na Roraty w każdą środę i sobotę Adwentu. Msze Św. o godz.8.00.

6. Bardzo dziękuję za ofiary na prace remontowe przy organach.

7. Od dzisiaj do soboty 22 grudnia ogłaszamy konkurs na choinkową bombkę. Technika dowolna. Będą one zdobiły jedną z choinek w naszym kościele.

8. Intencje Mszy Świętych.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
02.12.2018 r.

1.Rozpoczynamy dziś święty czas Adwentu. Jest to okres nie tylko
oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, ale również
przygotowania chrześcijanina na spotkanie z Chrystusem Sędzią.
Zapraszam na Msze św. roratnie poświęcone NMP odprawiane w środy i
soboty o godz.8.00.
2.Już w najbliższą niedzielę rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe.
Harmonogram wywieszony jest w przedsionku, w gablocie przed kościołem
i na stronie internetowej. Znajdźmy czas na nasze osobiste spotkanie z
Chrystusem na drogach naszej wiary. O szczególną modlitwę proszę osoby
starsze i chore.
3.Z sakramentalną posługą do chorych naszej Parafii udam się po 3 Niedzieli
Adwentu. Od przyszłej niedzieli będzie można zgłaszać chorych w zakrystii.
4.W tym tygodniu p. Teresa zacznie roznoszenie opłatków po terenie Parafii.
Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za jej troskę
o czystość kościoła oraz oprawę muzyczną Mszy Św.
5. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza Św. o godz. 17.
Spowiedź od 16.30.
6. Intencje Mszy Św.
7. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
25.11.2018 r.

1. Uroczystością Chrystusa Króla wchodzimy dziś w ostatni tydzień kolejnego roku liturgicznego. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Już dziś proszę o modlitwę w naszych domach za Rekolekcje Adwentowe, które będziemy przeżywać w dniach 09 – 11 grudnia.

2. W tym tygodniu I Sobota i I Niedziela miesiąca.

3. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary przekazane w tym tygodniu na prace renowacyjne. Złożyli je…

4. Na noc włączane jest już nasze ogrzewanie kościoła. Przez okres zimowy taca w 2 niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na ogrzewanie. Zostały jeszcze 2 Kalendarze Rolników – jeśli ktoś życzyłby sobie je nabyć to są w zakrystii. Dziękuję za wywiezienie przyczepy z odpadami naturalnymi z cmentarza.

5. Intencje Mszy Świętych.

6. Modlitwa za zmarłych /śp. Stanisław Marek Parol/

7. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
33 NIEDZIELA ZWYKŁA
18.11.2018 r.

1. Przeżywamy dziś II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Biedak zawołał a Pan go wysłuchał”. Chcemy nie tylko otoczyć ubogich naszą modlitwą ale otworzyć nasze oczy i dostrzec ich obecność i potrzeby między nami.

2. W przyszłą niedzielę kończy się rok liturgiczny. Na obu Mszach Św. odnowimy akt oddania parafii i naszych rodzin Chrystusowi Królowi.

3. Bardzo dziękuję za ofiary na prowadzone prace na chórze i przy organach. W ostatnim tygodniu złożyli je…

4. Jestem bardzo wdzięczny i zbudowany waszą obecnością, modlitwami i wieńcem od parafian na pogrzebie mojej mamy w Siedlcach. Polecam ją, siebie i moje siostry waszej modlitwie.

5. Intencje Mszy Świętych.

6. Modlitwa za zmarłych: Zygmunt Wąsowski, Maria Wesołowska.

7. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
32 NIEDZIELA ZWYKŁA
11.11.2018 r.

1. Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu i ludziom za dar Niepodległej Ojczyzny. Po Mszy Św. o godz.9.00 zapraszam na krótki montaż patriotyczny przygotowany przez dzieci i młodzież. Zakończymy go wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich rodziców.

3. Dziękuję za ofiary na prace związane z odnowieniem chóru i organów…

4. Intencje Mszy Świętych.

5. Modlitwa za Ojczyznę.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
04 LISTOPAD 2018 r.

1. Trwamy w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych kiedy przychodzimy z modlitewną pamięcią naszym bliskim zmarłym. Zachęcam, by osoby będące w stanie łaski nie odmawiały swoim bliskim zmarłym daru odpustów za ich grzechy i zaglądały z modlitwą na cmentarz.

2. Bardzo dziękuję za kwestę przeprowadzoną w dniu 01 listopada na naszym cmentarzu. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom oraz państwu: Barbarze Gniadzik, Hannie Sadoch, Hannie Skuza, Adamowi Kaczorkowi, Sławomirowi Przybyszowi, Leszkowi Zalewskiemu, Markowi Ratuskiemu, którzy podjęli się kwestowania. Zebraliśmy 2803 zł i 74 gr. Po sezonie grzewczym przeznaczymy więc jedną z tac, by to dzieło odnowienia pomnika dokończyć.

3. W niedzielę przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo proszę o wywieszenie flag państwowych a wszystkich zapraszam w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 na patriotyczny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nasze dzieci i młodzież.

4. Dziękuję za ofiary na prowadzony remont chóru i organów…

5. Spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I Komunią Św. odbędzie się w niedzielę 18 listopada po Mszy Św. o godz.9.

6. Intencje Mszy Św.

7. Modlitwa za zmarłych i do św. Michała Archanioła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28.10. 2018 r.

1. W środę kończy się miesiąc różańcowy. Dziękując tym wszystkim, którzy tak licznie i czynnie brali udział we wspólnej modlitwie. Zapraszam na ten dzień szczególnie dzieci. Przynosimy ze sobą wypełniane przez październik plansze.
2. We czwartek w Uroczystości Wszystkich Świętych oddamy cześć tym wszystkim, którzy cieszą się chwałą nieba a dla nas mogą być przykładem w naszej drodze do nieba. Msze Święte o 9 i 11.30. Po sumie procesja na cmentarz. Po niej możliwość poświęcenia nowych nagrobków.
3. Od 1 do 8 listopada włącznie istnieje możliwość uzyskania i ofiarowania odpustów za naszych bliskich zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa za zmarłych na cmentarzu.
4.02 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Msze Św. o 9 i 17. Po Mszy Św. o 9 procesja żałobna wokół kościoła a po Mszy o 17 procesja różańcowa na cmentarz. Proszę o zabranie lampionów i lampek.
5. Harmonogram modlitwy wypominkowej /Msza Św. i procesja na cmentarz/.
02.11 Wiśniew, Turek, Nart, Żebrówka – Msza Św. o 17.00.
03.11 Mlęcin, Adamów, Kamionka – Msza Św. o 17.00.
04.11 Wola Polska, Kol. Ujazdów. Wólka Mlęcka, Gęsianka, Kol. Rudzienko – Msza Św. o 11.30.
05.11 Czarnogłów, Strzebula, Pokrzywnik, Wólka Czarnogłowska – Msza Św. o 17.00.
06.11 Zimnowoda, Garczyn Duży, Garczyn Mały – Msza Św. o 17.00.
07.11 Rządza, zmarli spoza Parafii i kartki bez adresu – Msza Św. o 17.00.
08.11 Za zm. proboszczów i dobrodziejów parafii – Msza Św. o 17.00
Bardzo proszę o zachowanie porządku na cmentarzu. Do kontenerów wrzucamy tylko szkło, plastik i sztuczne wieńce.
6. Ogłoszenie z Gminy.
7. Informuję, iż rozpoczęliśmy remont naszych organów. Ponieważ nie było pod nimi normalnej posadzki /stały na betonie/ położone zostaną tam płytki grysowe. Odnowimy również w tym czasie ściany na chórze. Mam nadzieję, że mój zapał udzieli się również wam.
8. Intencje Mszy Św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21.10.2018 r.

1. Dziś początek Tygodnia Misyjnego. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na rzecz misji.

2. Wielkimi krokami zbliżamy się do Urocz. Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Bardzo proszę o posprzątanie grobów i zainteresowanie się grobami opuszczonymi. Proszę mieszkańców Wólki Czarnogłowskiej o wywiezienie przyczepy z odpadami naturalnymi.

3. Razem z naszą radą parafialną podjęliśmy decyzję o kweście do puszek na cmentarzu 1 i 2 listopada, by odnowić pomnik jedynego Proboszcza spoczywającego na cmentarzu. Chcielibyśmy w ten sposób upamiętnić wszystkich Proboszczów, którzy pracowali w parafii Wiśniew. Państwa radnych zapraszam w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9 na omówienie szczegółów zbiórki.

4. Kartki do modlitwy wypominkowej znajdziemy na bocznych ołtarzach. Proszę o wpisywanie adresu.

5. Dziękuję za pierwszą ofiarę na remont naszych organów, który rozpocznie się już w nadchodzącym tygodniu. Dziękuję …

6. Informuję, iż w ubiegłotygodniowej zbiórce na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 641 zł. Bóg zapłać.

7. Ponieważ dość szybko zapada zmrok, prosiłbym uczestników różańca i wieczornej Eucharystii o noszenie jakichś elementów odblaskowych. Jest to również apel i zachęta Policji.

8. Intencje Mszy Św.