INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
07 – 13 PAŻDZIERNIK 2019 r.

PONIEDZIAŁEK 07.10
16.30 +Czesław Komuda /30dz./.
17.00 +Tadeusz, Leokadia i Wacław Kruszewscy, zm. z r. Kruszewskich, Dariusz Milewski.

WTOREK 08.10
16.30 Dziękczynno-błagalna w 31 r. ślubu Ireny i Dariusza.
17.00 +Kazimiera i Stanisław Ratuscy.

ŚRODA 09.10
16.30 O łaskę zdrowia dla Franciszka.
17.00 +Sławomir Bartnicki /2r./, Halina i Kazimierz Bartniccy, Krystyna, Zofia i Stanisław Parol.

CZWARTEK 10.10
17.00 +Leszek Krupa.

PIĄTEK 11.10
17.00 Dziękczynno-błagalna w 11 r. ślubu Edyty i Jarosława.

SOBOTA 12.10
16.30 Dziękczynno-błagalna w 20 r. ślubu Mariusza i Julity.
17.00 +Zofia i Leon Sowa.

NIEDZIELA 13.10
9.00 +Bogusław Jastrzębski /20 r./, Jadwiga, Jan, Hieronim Kopcińscy,
zm. z r. Jastrzębskich, Kopcińskich i dusze w czyśćcu cierpiące.
11.30 +Władysław Leszczyński.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 NIEDZIELA ZWYKŁA
06.10.2019 r.

1. W przyszłą sobotę zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej. Dla grupy pierwszej o godz.10 a dla grupy drugiej o godz.11. Przynosimy indeksy.

2. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przed I Komunią Świętą.

3. Przypominam, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w kościele w niedziele po Mszy Św. o 11.30 a w dni powszednie po Mszy Św. o godz.17. W przyszłą niedzielę proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przez Koło Różańcowe z Wiśniewa.

4. Przyszła niedziela to kolejny Dzień Papieski połączony ze zbiórką do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające zdolną młodzież w naszej Ojczyźnie.
W ramach Dnia Papieskiego zobaczymy w kościele wystawę portretów Ojca Świętego zrobionych przez dzieci naszej parafii. Od dziś w naszej bibliotece istnieje też specjalna półka z homiliami, pielgrzymkami i nauczaniem
św. Jana Pawła II.
Zbliżając się do setnej rocznicy urodzin naszego papieża może warto spróbować wrócić do jego nauczania albo pooglądać z najmłodszymi albumy z jego pielgrzymek.

5. Tradycyjnie otrzymaliśmy do rozprowadzenia Kalendarze Rolników na przyszły rok w cenie 25 zł. Są również kalendarze misyjne i dożynkowe w cenie 5zł.

6. Intencje Mszy Świętych.

7. Modlitwa do św. Michała

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
29.09.2019 r.

1. Zapowiedzi.
2. Dziękuję za modlitwę w intencji nowych powołań oraz wsparcie finansowe Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.
3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Jest to jednocześnie nadzwyczajny miesiąc misyjny. Msza Św. wieczorowa od października o godz.17.
Po niej różaniec, na który zapraszam zarówno dzieci, młodzież jak i całe rodziny. Każdy z nas ma bardzo konkretne sprawy i potrzeby, z którymi często sobie nie radzimy. Jest to więc szansa na to, by szukać pomocy w Bożej łasce. We wtorek po różańcu zapraszam do zakrystii dzieci do odebrania pierwszego elementu układanki.
W niedziele różaniec będziemy odmawiali po Mszy Św. o godz.11.30.
4. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15.
5. W niedzielę zmianka różańcowa na Mszy Św. o godz.11.30. Proszę o poprowadzenie w tym dniu różańca przez Koło Różańcowe z Mlęcina.
6. Apel ks. Biskupa
Drodzy Diecezjanie!
W dniu 6 października br. odbędzie się już po raz IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa św. Ignacego Antiocheńskiego: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 w Martyrium Pratulińskim. Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z ich wnukami. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Męczenników Podlaskich, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem sił do godnego wypełniania swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.
Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię.
7. Dziękuję za ofiary na rzecz parafii…
8. Intencje Mszy Świętych.
9. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 NIEDZIELA ZWYKŁA
22.09.2019 r.

Zapowiedzi.

1. W przyszłą niedzielę gościmy przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Taca na Seminarium.

2. Dziękuję za ofiary na rzecz Parafii…

3. Intencje Mszy Świętych.

4. Za zmarłych …..ś.p. Tadeusz Kopciński.

5. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15.09.2019 r.

1. Dziś bezpośrednio po Mszy Św. o godz.9 spotkanie z rodzicami i kandydatami do sakramentu bierzmowania.

2. W przyszłą niedzielę w szkole w Wiśniewie o godz.14 sztuka teatralna w ramach akcji teatry pod strzechy.

3. Bardzo proszę mieszkańców Kamionki o wywiezienie przyczepy z odpadami naturalnymi z cmentarza.

4. Od jutra przyjmuję intencje na nowy rok.

5. Intencje Mszy Świętych.

6. Modlitwa za zmarłych….+Czesław Komuda.

7. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
08.09.2019 r.

1. Dziś po Mszy Św. o godz. 9 spotkanie informacyjne z rodzicami dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

2. W sobotę na godz. 10 zapraszam na powakacyjną próbę scholi. Zapraszam jednocześnie wszystkich chętnych do włączenia się w dzieło uświetniania liturgii swoim śpiewem.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9 spotkanie z rodzicami i kandydatami do sakramentu bierzmowania.

4. Apel Ks. Bpa – Polska pod Krzyżem.
W odpowiedzi na ten apel zapraszam w sobotę na godz. 15 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, pod nasz krzyż misyjny przy kościele na wspólną modlitwę i medytację.
Tych, którzy nie mogą być z nami obecni zachęcam, by zgromadzili się o godz. 15 czy przy przydrożnych krzyżach czy wspólnie w domu na chwilę modlitwy w intencji Kościoła i Ojczyzny.

5. Intencje Mszy Świętych.

6. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
01.09.2019 r.

1. W naszych modlitwach pamiętamy dziś o wszystkich ofiarach II Wojny Światowej, której 80 rocznicę wybuchu dzisiaj wspominamy.

2. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź od 17.30. W sposób szczególny zachęcam do rozpoczęcia obchodzenia I Piątków dzieci, które w maju przyjęły I Komunię świętą.

3. Dziś I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa po Mszy Św. o 11.30.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.9.00 spotkanie informacyjne dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do I Komunii Świętej.

5. Przypominam, że intencje mszalne na nowy rok będę przyjmował od poniedziałku 16 września. Trwają wizytacje kanoniczne parafii naszego dekanatu, przed nami spotkania z kandydatami do I Komunii i Bierzmowania. Proszę o cierpliwość. Informuję również, że wizytacja naszej parafii przez Ks. Bpa Ordynariusza zaplanowana jest na niedzielę 03 listopada.

6. Intencje Mszy Świętych.

7. Modlitwa za poległych i pomordowanych w czasie II Wojny Światowej.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
25.08.2019 r.

1. Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Św. na cmentarzu o godz.18. Po Mszy Św. procesja z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu a po niej możliwość poświęcenia nowych pomników.
W tym dniu ks. Dziekan poświęci nowy grób ks. Tymoteusza Urbańskiego ze specjalną płytą ku pamięci zmarłych proboszczów naszej parafii.
Koszt to 6 tys. zł.
We wtorek i środę przeżywać będziemy nasze 40 – godz. nabożeństwo eucharystyczne. Początek wystawienia i adoracji we wtorek i środę od godz. 8. Potrwa ono do Mszy Św. o godz.18.
W środę rocznica urodzin bł. ks. Michała Wożniaka.
Na zakończenie adoracji modlić się będziemy litanią do naszego patrona.
Zachęcam do znalezienia chwili czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
2. W przyszłą niedzielę o godz.9 Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W czasie Mszy Św. poświęcenie tornistrów dla dzieci klas pierwszych.
3. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9 zapraszam na zapowiadany dużo wcześniej koncert organowy p. Aleksandra Leśniczuka. Poznamy pełne możliwości naszych wyremontowanych organów oraz będzie to okazja do wysłuchania utworów Bacha i Boelmanna.
4. Zbliża się wrzesień. Czas rozpoczęcia pracy formacyjnej z kandydatami do I Komunii Św. i Bierzmowania. Ze względu na najbliższe spotkania z nimi intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy zacznę przyjmować od poniedziałku 16 września. Spotkanie informacyjne dla rodziców, których dzieci będą przygotowywać się do I Komunii Św. zaplanowane jest na 08 września po Mszy Św. o 9.00. O spotkaniu dla bierzmowanych poinformuję później.
5. Przyszła niedziela to również I Niedziela Miesiąca z adoracją po Mszy Św. o godz.11.30 oraz możliwość skorzystania z naszej biblioteki.
6. Dziękuję za ofiary na rzecz parafii…
7. Intencje Mszy Świętych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18.08.2019 r.

1. Od ok. tygodnia stoi przy płocie organistówki podstawiony przez PCK kontener na stare ubrania. Możemy w ten sposób podzielić się tym, co nam się już nie przydaje z bardziej potrzebującymi.

2. Za tydzień Dożynki Gminne w Aleksandrowie. Początek Mszą Św. o godz. 12 w Jakubowie.

3. Informuję, iż zamówiliśmy nowy pomnik dla pochowanego na naszym cmentarzu długoletniego proboszcza ks. Tymoteusza Urbańskiego. Będzie to jednocześnie nasz hołd oddany wszystkim zmarłym proboszczom naszej Parafii.
Do tego co Rada Parafialna zebrała w kweście w Dzień Zaduszny dołożymy z kasy parafialnej.

4. Zbliża się nasz odpust na cmentarzu 26 sierpnia /poniedziałek godz.18/. Bardzo proszę o zrobienie w tym tygodniu porządku na cmentarzu a tam gdzie trzeba wycięcie trawy i chwastów.

5. Intencje Mszy Świętych.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
11.08.2019 r.

1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w tak życzliwe przyjęcie na odpoczynek w Mlęcinie pielgrzymów z diecezji łomżyńskiej.

2. Dziś w Gęsiance o godz.18 uroczystości rocznicowe ku czci pomordowanych mieszkańców.

3. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Msze Św. o 9.00 i 11.30. Poświęcenie ziół i kwiatów na obu Eucharystiach.
Odpusty w głównych sanktuariach maryjnych naszej diecezji w Kodniu i Leśnej Podlaskiej.

4. Ogłoszenie z Sekretariatu Episkopatu Polski.

5. Dziękuję za ofiary na rzecz Parafii…

6. Intencje Mszy Św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
04.08.2019 r.

Zapowiedzi
1. Dziś I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa po Mszy Św. o 11.30.

2. W ostatnim tygodniu zamontowaliśmy przy kościele podjazd dla wózków z blachy nierdzewnej. Koszt to 700 zł.

3. Dziękuję za ofiary składane przy poświęceniu pojazdów. Przekazaliśmy przez to na dzieło misyjne ponad 1000 zł.

4. Tylko do wtorku do godz.14 można jeszcze zwozić do organistówki zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jako pomoc w dziele misyjnym.

5. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msza Św. o godz.18.

6. Od jutra do soboty włącznie będzie mnie zastępował ks. Mariusz Świder.

7. Intencje Mszy Świętych.

8. Modlitwa w intencji pielgrzymów.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
28.07.2019 r.

ZAPOWIEDZI

1. Dziś po obu Mszach Św. poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji kierowców z racji zakończenia Tygodnia Św. Krzysztofa. Ja ze swojej strony chcę bardzo podziękować za wszystkie życzenia i oznaki życzliwości.

2. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Eucharystia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz.18. Spowiedź od 17.30.

3. Tak jak zapowiadałem w najbliższą niedzielę między 10.20 a 10.40 będziemy w Mlęcinie gościc pielgrzymów z diecezji łomżyńskiej. Bardzo proszę o przygotowanie im tradycyjnego poczęstunku na postoju w naszej parafii.

4. Do 6 sierpnia można jeszcze gromadzic przy organistówce zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

5. Intencje Mszy Świętych.

6. Modlitwa w intencji pielgrzymów.